Інтерфакс-Україна
14:13 20.08.2016

Луценко обговорив із владою Ізраїлю питання екстрадиції екс-міністрів Ставицького і Табачника

2 хв читати
Луценко обговорив із владою Ізраїлю питання екстрадиції екс-міністрів Ставицького і Табачника

Генеральний прокурор України Юрій Луценко обговорив із владою Ізраїлю можливість екстрадиції колишніх міністрів часів президента України Віктора Януковича Едуарда Ставицького та Дмитра Табачника.

"Ми робимо акцент на пошуку грошей української мафії. За нашою інформацією, ці гроші не в Ізраїлі, однак ізраїльські фахівці - і діючі, і відставні - пропонують нам допомогу в цьому питанні, і було б безглузде нею не скористатися", - розповів Ю.Луценко в інтерв'ю ізраїльському виданню Forum Daily.

Генпрокурор України зазначив, що у нього відбулася неофіційна зустріч із главою Міністерства оборони Ізраїлю Авігдором Ліберманом, а також переговори з генеральним прокурором Шаєм Ніцаном і міністром юстиції Аелет Шакед. Сторони підписали меморандум про спільні дії.

"Ну а головне питання у нас було щодо колишнього міністра енергетики уряду Януковича пана Ставицького, який прийняв в Ізраїлі прізвище Розенберг. За матеріалами нашої справи ми підозрюємо його в незаконному виділенні землі під резиденцію державної мафії — Межигір'я. Збитки сягнули понад $50 млн. Ставицький оформляв усі темні угоди. Ми спочатку подали до Ізраїля документи для оголошення йому підозри, а в червні — документи на його екстрадицію", — повідомив Ю.Луценко.

При цьому зазначив, що Генпрокуратура була б згодна і з тим, щоб суд відбувався в Ізраїлі, але "це надто морочлива справа з викликом свідків та іншими юридичними процедурами".

У результаті, за словами Ю.Луценка, прохання української сторони буде уважно розглянуто правоохоронними органами Ізраїлю.

"Я побачив повне взаєморозуміння з ізраїльського боку. Ця процедура залежить не лише від Генпрокуратури і Мін’юсту, а й від пана Ставицького-Розенберга, від судової системи та інших чинників. Ізраїльські колеги говорять нам про можливість екстрадиції за гарантії відбування можливого терміну покарання Ставицького-Розенберга в Ізраїлі. Це абсолютно не проблема для нашої країни. Також я вважаю за можливе запропонувати Ставицькому угоду зі слідством, положення про яку вже законодавчо оформлено в Україні. Це не позбавить його від покарання та конфіскації, але може зменшити термін у разі співпраці зі слідством і скоротить процедури. Нам потрібен позитивний сигнал у цьому питанні. Буде він примусовим для Ставицького чи це буде крок з його боку? М'яч на його стороні поля", - сказав Ю.Луценко.

Говорячи про іншого міністра часів В.Януковича - Дмитра Табачника, генпрокурор України повідомив, що його оголошено в міжнародний розшук. "Його справа не є такою масштабною, як справа Ставицького. Там ще триває досудове слідство, і рішення про екстрадицію не ухвалено", - розповів Ю.Луценко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США зменшать військову присутність у Сирії в межах перегрупування сил

Трамп і Стармер обговорили торгівлю, війну в Україні та безпеку на Близькому Сході

Консервативна партія Канади передасть Україні заморожені російські активи на суму $22 млрд

США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди з Україною — ЗМІ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА