Інтерфакс-Україна
12:58 22.08.2016

Глава Мінфіну України очікує повного запуску E-декларування в серпні та грошей МВФ у вересні

2 хв читати
Глава Мінфіну України очікує повного запуску E-декларування в серпні та грошей МВФ у вересні

Повноцінний запуск електронного декларування (E-декларування – ІФ) до 1 вересня зніме одну з перешкод на шляху України до отримання третього транша кредиту розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду (МВФ) і надасть можливість розраховувати на надходження цих коштів у вересні, повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Якщо система повністю запрацює з 1 вересня і ніяких проблем не буде, то ми зможемо розраховувати на транш у вересні", – сказав він в інтерв'ю "Економічній правді", опублікованому в понеділок.

Міністр наголосив, що система має бути повністю запущена до 1 вересня, нагадавши, що, за правилами МВФ, для скликання ради директорів буде потрібно мінімум два тижні.

О. Данилюк зазначив, що існують інші умови виділення третього траншо, окрім запуску E-декларування, однак відмовився їх озвучити до завершення переговорів.

Глава Мінфіну наголосив, що без відновлення програми МВФ Україна не зможе отримати $1 млрд кредитних гарантій від США, EUR1,2 млрд макрофінансової підтримки від ЄС і кредити на покупку газу від європейських партнерів.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,23 млрд) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд).

Водночас Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв'язку з політичною кризою та зміною уряду. Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені. Спочатку передбачалося, що третій транш становитиме близько $1,7 млрд, і рішення щодо нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, проте через невиконання Україною низки умов терміни постійно відкладаються, а розмір транша знижено до $1 млрд.

О Данилюк 11 серпня прогнозував, що рада директорів МВФ може розглянути питання про надання країні третього транша EFF під час чергового засідання на четвертому тижні серпня, однак українського питання немає в порядку денному Фонду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суми опинилися під масованою атакою ворожих БпЛА - ОВА

Найдорожчий особняк цього року в Гонконзі продано за $140 млн

Робота НАБУ й САП має вирішальне значення для вступу України в ЄС - Кос

Кабмін ліквідував селище Лучки Сумської області у звʼязку із включенням території до складу міста Ромни

Державний пакет акцій ОПЗ буде виставлений на торги із початковою ціною 4,5 млрд грн – Свириденко

Жительку Козачої Лопані поранено через удар російського дрону - МВА

Кабмін погодив експериментальний проєкт по запровадженню в школах програм профільної середньої освіти за академспрямуванням

Кабмін схвалив включення до реєстру ще 6 індустріальних парків - Свириденко

Чоловіки віком від 18 до 22 років зможуть безперешкодно перетинати кордон під час воєнного стану - Кабмін

Кабмін затвердив порядок ведення Реєстру організаторів азартних ігор у гральних закладах казино

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА