Інтерфакс-Україна
12:08 30.08.2016

Другого фігуранта справи про розкрадання у банку "Михайлівський" узято під варту з можливістю внесення застави в 137,8 млн грн

3 хв читати
Другого фігуранта справи про розкрадання у банку "Михайлівський" узято під варту з можливістю внесення застави в 137,8 млн грн

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для одного з ключових фігурантів справи про розкрадання 2,3 млрд грн банку "Михайлівський", повідомив прес-центр СБУ.

Бізнесмену оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 218-1 Кримінального кодексу України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"Правоохоронці встановили, що затриманий очолював комерційну структуру, створену топ-менеджментом банку для залучення коштів фізичних осіб під "привабливі" умови. Отримані гроші зловмисники направили на кредитування власних бізнес-проектів. Рахунки фізосіб були відкриті в банку "Михайлівський". Тому після його ліквідації фінансові втрати вкладників має компенсувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", - повідомив прес-центр.

У свою чергу прес-служба столичної прокуратури повідомила, що затриманому 28 серпня колишньому директору ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" Шевченківський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн грн.

"Зазначену особу підозрюють у пособництві колишнім керівникам ПАТ "Банк "Михайлівський" у розкраданні понад 1,4 млрд грн коштів фінансової установи та вкладників", - повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Раніше в понеділок про затримання ще одного фігуранта учасника злочинної групи, причетної до розкрадання коштів у банку "Михайлівський" та доведення його до банкрутства, повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Києві Андрій Крищенко.

Як повідомлялося, 19 травня 2016 року голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко пішов зі своєї посади. В. о. з 20 травня призначено його заступника Дениса Панфілова.

Уже 23 травня Національний банк України 23 травня зарахував ПАТ "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних і звинуватив його у здійснених 20 травня махінаціях, за підсумками яких навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зросло з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн. Нацбанк нагадав, що банк "Михайлівський був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року у зв'язку з ризиковою діяльністю, після чого НБУ проводив роботу з акціонером і менеджментом щодо врегулювання ситуації.

Згідно з повідомленням регулятора, 20 травня 2016 року І. Дорошенко повідомив, що залишив посаду, і цього ж дня банк заявив, що з технічних причин у ньому не працює система "операційний день банку", що унеможливило доступ куратора до операційних даних.

Банк "Михайлівський" зареєстровано 14 червня 2013 року. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2016 року банк "Михайлівський" за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) посідав 71-ше місце в групі українських недержавних банків з 109 банків країни.

13 серпня прокуратура міста Києва повідомила про підозру колишньому голові правління ВАТ "Банк Михайлівський" у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ст. 218-1 Кримінального кодексу України. За інформацією прокуратури, він, зловживаючи своїм службовим становищем, на основі незаконного договору перерахував 870 млн грн на рахунок підприємства з ознаками фіктивності, що призвело до втрати платоспроможності банку. У повідомленні прокуратури м. Києва не зазначено ім'я затриманого банківського службовця.

Того ж дня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові правління ВАТ "Банк Михайлівський" у вигляді двох місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн грн, повідомила прокуратура Києва на своїй сторінці у Facebook. Затриманого підозрюють у розкраданні 870 млн грн банківських коштів та доведенні банку до неплатоспроможності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

Атака росіян "шахедами" по Запоріжжю призвела до пожежі та пошкодження будинків

Росіяни атакували Запорізьку область "шахедами" та авіацією – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА