13:51 13.09.2016

Глава ФДМ пропонує знизити стартову ціну ОПЗ на конкурсі до $150 млн

2 хв читати
Глава ФДМ пропонує знизити стартову ціну ОПЗ на конкурсі до $150 млн

Зниження стартової ціни Одеського припортового заводу (ОПЗ) до $150 млн надасть можливість збільшити конкуренцію на приватизаційному конкурсі та в підсумку домогтися найкращої ціни продажу, вважає глава Фонду держмайна (ФДМ) України Ігор Білоус.

"Я вірю, що завод може бути проданий більше, ніж за $300-400 млн", – сказав він журналістам.

Необхідність зниження стартової ціни порівняно з попереднім конкурсом, на якому вона становила 13,175 млрд грн (близько $527 млн), І. Білоус пояснив різким погіршенням кон'юнктури на світовому ринку добрив, підтвердженим Стокгольмським арбітражем $251 млн боргом ОПЗ перед Ostchem Holding Ltd Дмитра Фірташа і необхідністю внести близько $100 млн обігових коштів для стійкої роботи простоює сьогодні заводу.

Глава ФДМ уточнив, що остаточну пропозицію про стартову ціну зробить Кабінету Міністрів сформована ним робоча група, засідання якої заплановано в другій половині дня у вівторок. За його прогнозами, ціна буде визначена в діапазоні до $260 млн, оскільки це максимальна оцінка акціонерної вартості ОПЗ без поточних боргів.

Остаточне ж рішення про ціну прийме Кабінет Міністрів, наголосив керівник приватизаційного відомства.

І. Білоус також повідомив про намір Фонду забезпечити відновлення роботи заводу з 1 жовтня, для чого пропонує уряду на найближчому засіданні дозволити, щоб НАК "Нафтогаз України" постачав ОПЗ газ за спецзобовязанняями. Це надасть можливість уникнути передоплати за газ та з відновленням продажу основної продукції поступово погасити поточні борги (839 млн грн на 1 вересня), залишивши лише зобов'язання перед НАК і Ostchem.

Крім цього, глава Фонду додав, що на зборах акціонерів на 15 вересня в ОПЗ заплановано змінити наглядову раду підприємства.

Як повідомлялося, ФДМ призначив на липень цього року конкурс з продажу 99,567% акцій ОПЗ зі стартовою ціною в 13,175 млрд грн (близько $527 млн), а з урахуванням боргу – понад $700 млн, однак він завершився безрезультатно у зв'язку з відсутністю заявок. За словами І. Білоуса, ФДМ планує оголосити повторний конкурс у вересні, провести його через 45 днів до початку листопада.

ОПЗ в першому півріччі 2016 року отримав чистий збиток 243,94 млн грн проти 151,95 млн грн чистого прибутку за перше півріччя минулого року. Чистий прибуток ОПЗ скоротився на 45,3% – до 3 млрд 172,33 млн грн. З 11 серпня підприємство було аварійно зупинено через проблеми з оплатою за газ.

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

У Женеві представили план припинення вогню в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА