Кабмін встановив можливість початку процедури запису пам'ятки до Держреєстру не раніше 3 років після виявлення

Кабінет Міністрів України встановив можливість початку процедури запису пам'ятки до Державного реєстру нерухомих пам'яток України не раніше 3 років після виявлення.
Як ідеться в повідомленні прес-служби Міністерства культури, відповідні зміни були внесені в порядок визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України на засіданні уряду 14 вересня.
До порядку внесено такі зміни: з переліку облікової документації, яка є обов'язковою для занесення об'єкта до Державного реєстру, виключається паспорт на пам'ятку, довідка про майнову цінність об'єкта і встановлюється трирічний термін для ініціювання компетентними органами перед міністерством питання про внесення щойно виявленого об'єкта культурної спадщини до реєстру.
У повідомленні наголошується, що результатом реалізації цього проекту буде вдосконалення нормативного забезпечення сфери охорони культурної спадщини, впорядкування процедури занесення об'єктів культурної спадщини до Держреєстру та зменшення видатків з державного та місцевих бюджетів на виготовлення облікової документації.
"Що стосується трирічного терміну для щойно виявлених об'єктів - ми намагаємося обмежити зловживання з боку місцевих органів охорони культурної спадщини, які безпідставно включають об'єкти в перелік щойно виявлених пам'яток, тим самим їм надають тимчасовий охоронний статус, який згодом "за відповідну нагороду" знімають", - цитує прес-служба міністра культури Євгена Нищука.