Інтерфакс-Україна
17:28 16.09.2016

Транш МВФ не знімає невизначеності щодо здатності України реалізовувати реформи – Fitch

2 хв читати
Транш МВФ не знімає невизначеності щодо здатності України реалізовувати реформи – Fitch

Рішення виконавчої ради Міжнародного валютного фонду (МВФ) надати Україні кредитний транш на $1 млрд є позитивним фактором, проте не знімає занепокоєння щодо спроможності країни реалізовувати реформи, погоджені з фондом, повідомляється в прес-релізі рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Політична невизначеність і непроста програма реформ означають, що не можна виключати затримки з виділенням коштів в Україні в рамках програми МВФ в майбутньому, що вказує на збереження у країни зовнішніх факторів вразливості", - зазначено в документі.

Fitch нагадує, що надання Україні третього кредитного транша було відкладено майже на один рік, оскільки політична напруженість призвела до втрати попереднім коаліційним урядом більшості в парламенті і ускладнила проведення реформ урядом Володимира Гройсмана, який вступив на посаду у квітні.

Зміни, що відбулися з моменту схвалення агентством Fitch суверенного рейтингу України на рівні "CCC" у травні 2016 року, свідчать, що новий уряд країни зробить кроки з отримання відкладеного транша МВФ, але при цьому прогрес з необхідними реформами буде частковим.

"Здатність уряду забезпечувати подальші структурні реформи залишається невизначеною. Він не має стійкої більшості в парламенті, а дисципліна в лавах деяких партіях є слабкою", - вважає Fitch.

Агентство також відзначає послаблення фінансового тиску на Україну в 2016 році, хоча і в контексті більш високих реальних процентних ставок і заходів валютного контролю.

"Резерви збільшилися в цьому році, оскільки центральний банк купив іноземну валюту на $1,8 млрд, уряду вдалося здійснити випуски в іноземній валюті на внутрішньому ринку, і має місце деякий приплив капіталу. Однак резерви, як і раніше, на низькому рівні, зовнішня ліквідність є слабкою, а попит на іноземну валюту штовхає гривню вниз", - повідомляється в прес-релізі.

Низький суверенний рейтинг України відображає реструктуризацію в минулому році єврооблігацій країни, а також зберігається ризик затримок з припливом зовнішньої підтримки, яка підкріплює резерви і макроекономічну стабільність. Хоча короткостроковий ризик ще одного суверенного дефолту згладжується необтяжливим графіком погашення до 2019 року, підвищення рейтингу є малоймовірним доти, доки влада країни не демонструватиме на практиці спільне виконання програми МВФ, вважають в Fitch.

ОСТАННЄ

У Києві найбільше постраждали 22 локації в 6 районах, найбільше у Шевченківському та Подільському

Атака на Київ: дві жінки загинули, 14 людей постраждали, розпочато розслідування - прокуратура

10 годинна тривога в Україні: РФ атакувала 18 ракетами, зокрема балістичними, та близько 400 ударними дронами

ЮНЕСКО враховуватиме вплив збройних конфліктів на об’єкти всесвітньої спадщини - Мінкультури

Британія і Франція збільшать запаси ракет Storm Shadow і працюватимуть над їх заміною

Двоє мирних мешканців постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківщини

Двоє загиблих і 16 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – влада

Сили оборони вразили за добу 13 районів зосередження окупантів

Генштаб зафіксував впродовж доби 201 бойове зіткнення

Зеленський проведе зустрічі з представниками США у Римі – МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА