13:37 22.09.2016

Рада прийняла закон про НКРЕКП

2 хв читати
Рада прийняла закон про НКРЕКП

Верховна Рада під час повторного другого читання підтримала законопроект "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)".

За відповідний документ № 2966-д проголосували 250 депутатів.

Найбільш дискусійними моментами під час повторного другого читання, стали строки ротації членів НКРЕКП, а також делегування представників від різних гілок влади в номінаційну комісію з відбору членів НКРЕКП.

Затверджена парламентом редакція законопроекту передбачає, що заміна членів НКРЕКП відбуватиметься в три етапи: перших трьох членів мають змінити не пізніше шести місяців з моменту вступу в силу закону, ще двох – не пізніше 12 місяців, решти – не пізніше ніж через 18 місяців. Кілька фракцій вимагали прискореної ротації через недовіру до чинного складу регулятора.

Відповідно до ухваленого законопроекту, комісія складатиметься з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента.

Як зазначено в тексті документа, членів НКРЕКП відбиратиме номінаційна комісія у складі п'яти чоловік: двох представників делегує президент, двох – парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного – Кабінет Міністрів.

При цьому главу НКРЕКП обиратимуть члени комісії на закритому голосуванні, переобрання голови - кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Ухваленим законопроектом передбачено фінансувати НКРЕКП за рахунок внесків до спецфонду державного бюджету, сплачуваних суб'єктами ринків енергетики і комунальних послуг.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачаннія, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Як повідомлялося, Верховна Рада 12 квітня 2016 року 285 голосами прийняла в першому читанні законопроект №2966-д "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)".

Водночас 14 липня Верховна Рада не прийняла у другому читанні і в цілому проект законопроект про НКРЕКП, відправивши його 258 голосами на повторне друге читання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА