В ЄС вітають прийняття ВР закону про НКРЕКП і обіцяють подальшу підтримку реформи в енергетиці України
Представництво Євросоюзу в Україні позитивно оцінює ухвалення закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (НКРЕКП).
"Представництво ЄС в Україні вітає ухвалення закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" відповідно до Третього енергетичного пакета. Також ЄС вітає прийняття в першому читанні проекту закону "Про ринок електричної енергії", - йдеться в заяві представництва ЄС, поширеній у четвер увечері.
У дипустанові наголошують, що це - важливі кроки в реформуванні енергетичного ринку в Україні та сприянні зростанню всієї економіки країни.
"Ці закони створять кращі механізми для захисту прав споживачів і зменшать ризики корупції за рахунок більшої прозорості та орієнтованого на ринок ціноутворення. Також вони через збільшення конкуренції та ширший вибір для виробників, бізнесу та кінцевих споживачів зрештою приведуть до зменшення цін на енергоресурси", - переконані в представництві ЄС.
У разі ухвалення в другому читанні законопроекту "Про ринок електричної енергії", він, зокрема, сприятиме розвитку українського ринку електроенергії відповідно до найкращих європейських і світових практик, також це "відкриє двері для стратегічних інвесторів у цьому секторі", вважають у дипмісії.
"Європейський Союз і надалі підтримуватиме реформи в енергетичній сфері України", - запевнили в представництві ЄС.
Як повідомлялося, в четвер Верховна Рада підтримала законопроект "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".
Прийнята редакція законопроекту передбачає, що заміна діючих членів НКРЕКП на нових відбуватиметься в три етапи: перших трьох членів мають замінити не пізніше ніж через шість місяців із моменту набуття чинності законом, ще двох - не пізніше ніж через 12 місяців, решту - не пізніше ніж через 18 місяців. Низка фракцій вимагала прискореної ротації через недовіру до нинішнього складу регулятора.
Згідно з ухваленим законопроектом, комісія складатиметься з семи членів, яких призначатимуть і звільнятимуть згідно з указом президента.
НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.