Інтерфакс-Україна
12:58 27.09.2016

СММ ОБСЄ не може розпочати роботи поблизу Первомайська-Золотого через міни

2 хв читати
СММ ОБСЄ не може розпочати роботи поблизу Первомайська-Золотого через міни

У Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявляють про готовність розпочатио виконання обов'язків і частковий демонтаж бетонних огороджувальних блоків на дорозі між містами Первомайськ і Золоте на лінії зіткнення в Луганській області, але відзначають, що ділянка замінована.

"СММ готова моніторити, але зустріла перешкоду: протитанкові/протипіхотні міни дорогою від контрольованого "ЛНР" Первомайська до Золотого. Бетонні блоки частково зняті", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці СММ ОБСЄ в соцмережі Facebook у вівторок.

Раніше в СММ ОБСЄ заявили, що їхньому моніторингу перешкоджає "відсутність гарантій безпеки СММ (можливі міни) на блокпосту ЗС України біля Золотого".

Місто Золоте раніше підпорядковувалося Первомайській міській раді, зараз належить до Попаснянскому району. Відстань між містами становить близько 3 км.

Як повідомлялося, 21 вересня учасники Тристоронньої контактної групи підписали рамковий документ про розведення сил і засобів учасників конфлікту на Донбасі на трьох ділянках. Рамкове рішення підписали повноважні представники всіх сторін: від України – Леонід Кучма, від ОБСЄ – Мартін Зайдік, від РФ Борис Гризлов. Документ був парафований повпредами самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" Денисом Пушилінім і Владиславом Дейнего.

Згідно з документом, передбачається створення трьох зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі поблизу населених пунктів Золоте, Петровське та Станиця Луганська, площею не менше 4 кв. км кожний. Контролюватимуть дотримання домовленостей будуть спостерігачі СММ ОБСЄ.

На ділянках, де будуть відведені сили і засоби сторін конфлікту на Донбасі, зможуть перебувати лише офіцери Спільного центру контролю і координації (СЦКК).

"Після розведення сил військовослужбовці ЗСУ, а також представники збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України за жодних обставин не можуть перебувати на дільницях розведення, перебування на яких дозволено лише офіцерам СЦКК", - йдеться в документі, оприлюдненому на сайті ОБСЄ в четвер.

У разі порушення режиму тиші, що триває більше 2 годин, "процес розведення сил та засобів може бути припинено, а сили і кошти повернуті на вихідні позиції".

Також процес розведення не повинен перевищувати 30 діб з моменту повного припинення вогню. Самі ж ділянки розведення становлять не менше ніж 2 км завширшки і 2 км завглибшки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА