11:47 28.09.2016

В Україні підлітки вимагають дозволу проходити тестування на ВІЛ із 14 років без батьків

2 хв читати
В Україні підлітки вимагають дозволу проходити тестування на ВІЛ із 14 років без батьків

Підлітки вимагають дозволу проходити тестування на ВІЛ починаючи з 14 років та без присутності батьків.

Про це заявили представники благодійної організації "Об'єднання підлітків і молоді Teenergizer" на прес-конференції у вівторок.

Члени організації провели експеримент, під час якого відвідали 18 кабінетів із метою пройти тест на ВІЛ-статус. П'ятьом підліткам було відмовлено у безоплатному та анонімному тестуванні з вимогою пред'явити документи або привести батьків.

За даними організації, в Україні проживає близько 5,5 тис. ВІЛ-інфікованих підлітків. Із них під медичним наглядом перебуває менше ніж половина - 1,18 тис. осіб, решта може не підозрювати про свій статус. Близько 123,5 тис. підлітків перебувають у зоні ризику.

"Підлітки практикують ВІЛ-небезпечну поведінку ще до настання 16-річного віку. Обов'язок дорослих, тим паче медиків, - захистити дітей від інфікування, а не відмовляти їм у знанні свого статусу", - вважає голова організації Teenergizer Яна Панфілова.

За даними організації, 92% українських підлітків знають, що тестування є єдиним способом дізнатися про ВІЛ-статус, водночас досвід проходження тесту мали лише 38%. Із них 39% проходили тестування не анонімно, 11,6% його оплатили.

Згідно з даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями, за шість місяців 2016 року в країні офіційно зареєстровано 7,628 тис. нових випадків ВІЛ-інфекування, а загалом із 1987 року - близько 288 тисяч. Від ВІЛ померло близько 40 тис. людей.

Найчастіше українці інфікуються статевим шляхом. У 2015 році частка тих, хто заразився ВІЛ під час статевого контакту, становила 60%.

Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією областями є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська, а також Київ.

Найбільшу кількість інфікованих реєструють серед молодих людей віком від 15 до 30 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА