Інтерфакс-Україна
13:15 28.09.2016

МН17 був збитий доставленим із Курська "Буком"

2 хв читати
МН17 був збитий доставленим із Курська "Буком"

Зенітно-ракетний комплекс "Бук", яким був збитий малайзійський "Боїнг" МН17, був привезений на контрольовану бойовиками територію України з Курська (Росія) та повернений назад наступного дня після трагедії, повідомляє The Guardian із посиланням на результати розслідування Міжнародної слідчої групи.

"Міжнародна слідча група з розслідування трагедії малайзійського "Боїнга" МН17, найімовірніше, дійшла висновку, що літак був збитий ракетою "Бук", випущеною з підконтрольної сепаратистам території в Східній Україні, повідомляють дипломати", - йдеться в матеріалі The Guardian.

Видання стверджує, що слідча група має намір за допомогою сервісу Google вказати точні координати місця запуску ракети, яке розміщувалося поряд зі Сніжним, на території, що перебувала під контролем сепаратистів.

За даними The Guardian, слідча група опрацювала сценарій, згідно з яким "Бук" належав 53-й зенітно-ракетній бригаді, що базується в російському Курську.

На думку слідства, "Бук" був незаконно переправлений через український державний кордон у липні 2014 року. Його було помічено біля Донецька, а 17 липня 2014 року перевезено в поле на південь від міста Сніжного.

Видання повідомляє, що, за даними розслідування, пасажирський авіалайнер був збитий помилково, оскільки його прийняли за український військово-транспортний літак. Наступного дня після події "Бук" було вивезено назад до Росії.

Висновки групи базуються на даних, отриманих з американських супутників, і даних із місця падіння уламків літака.

Як повідомлялося, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту було 298 осіб, усі вони загинули. Із них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 – Великої Британії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, що розслідувала причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року оприлюднила доповідь, в якій зазначено, що літак був збитий ракетою класу "земля-повітря", випущеною із ЗРК "Бук".

До міжнародної слідчої групи з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних в аварії "Боїнга", входять представники Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА