Інтерфакс-Україна
19:20 30.09.2016

МЕРТ поінформувало Мінфін США про реформу держпідприємств

3 хв читати
МЕРТ поінформувало Мінфін США про реформу держпідприємств

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України поінформувало представників міністерства фінансів США про реформу сектора державних підприємств, повідомило МЕРТ в Twitter.

"Ми проводимо повну інвентаризацію всіх держпідприємств України. Мета великої інвентаризації - визначити, які держпідприємства ми вважаємо стратегічними, а які можна приватизувати", - зазначено в повідомленні з посиланням на першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юлію Ковалів.

Згідно з повідомленням, заступник міністра фінансів Клей Бері висловила думку, що реформа держпідприємств - один із викликів, який стоїть перед Україною.

Раніше Ю.Ковалів повідомила, що в результаті інвентаризації було виявлено 300 раніше не врахованих підприємств, у результаті чого загальна кількість держпідприємств зросла до 3,8 тис.

Як повідомив глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк на своїй сторінці в мережі Facebook, зустрічі з високопоставленими представниками Мінфіну США відбулися і в парламенті: обговорювалися питання розвитку економіки, податкової реформи, співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і міжнародної технічної допомоги.

"Як заступник лідера Радикальної партії з економічної політики я зазначив, що програма МВФ - лише спосіб "виграти" час для структурних економічних реформ, короткостроковий допоміжний механізм підтримки економіки. На жаль, наш уряд сприймає кредити МВФ як мету і ознаку успіху реформ, майже як панацею", - написав про обговорення В.Галасюк.

На його думку, влада України має позбутися боргової залежності економіки: для цього потрібна радикальна податкова реформа, яка забезпечить детінізацію економіки, і стимули для залучення інвестицій - необхідні дієві інструменти - індустріальні парки, експортно-кредитне агентство, агентство підтримки малого бізнесу.

"Американські колеги зазначили, що повністю поділяють таку логіку й такий підхід", - написав В.Галасюк.

Фотозвіт про зустріч міністра фінансів України Олександра Данилюка із заступниками Мінфіну США К.Беррі і Ларрі МакДональд розміщено на сторінці Мінфіну в мережі Facebook.

Як повідомлялося, Україна і США в червні уклали угоду про надання країні третього транша кредитних гарантій на $1 млрд.

Кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення.

Україна 23 вересня розмістила 5-річні євробонди на $1 млрд під ці гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%.

Організатори розміщення - Citi, JP Morgan і Morgan Stanley. Термін обігу цінних паперів - 5 років, максимальна ставка купона - 2,5% річних.

Перший випуск євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Прибутковість тоді на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість держоблігацій США з погашенням 30 квітня 2019 року і становила 1,844% річних. Організаторами були JP Morgan і Morgan Stanley.

Через рік, у травні 2015 року, Україна розмістила п'ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США із прибутковістю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пункти. Організаторами угоди стали Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА