Інтерфакс-Україна
11:08 03.10.2016

Україна знову фіксує порушення РФ контрактного тиску на вході до своєї ГТС

1 хв читати
Україна знову фіксує порушення РФ контрактного тиску на вході до своєї ГТС

ПАТ "Газпром" (РФ) знову порушив свої контрактні зобов'язання щодо транзитного контракту в частині забезпечення мінімально допустимого тиску газу на вході в українську газотранспортну систему (ГТС), йдеться в повідомленні ПАТ "Укртрансгаз".

"На прикордонних ГВС "Суджа" та "Писарівка" (розташовані на території РФ), через які транзитний газ надходить до української газотранспортної системи, тиск нижче контрактних, а саме 58,8 та 68,7 атмосфер відповідно", - йдеться в повідомленні.

Мінімально допустимі значення тиску на газовимірювальній станції "Суджа" - 60 атмосфер, "Писарівка" - 70 атмосфер.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" в серпні цього року кілька разів заявляв про зафіксовані систематичні "провали" тиску газу з російського боку кордону нижче контрактного рівня, у зв'язку з чим "Газпром" суттєво ускладнює виконання своїх же заявок щодо транспортування газу до Європи.

У "Нафтогазі" зазначали, що за таких обставин українському оператору ГТС доводиться суттєво коригувати свою роботу і нести додаткові витрати, щоб збалансувати транзит. У зв'язку з цим НАК запропонував європейцям направити моніторингову місію на прикордонні ГВС і перевірити, чим пояснюється ця "гіпотонія".

Ще раніше, в 2014 році, "Газпром-Експорт" розірвав контракт з "Укртрансгазом" на добове балансування транзиту газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Чехії: Кремль не хоче миру, потрібен максимальний тиск

На Херсонщині внаслідок ворожих атак 14 людей поранено, серед них - троє рятувальників

Зеленський у Києві вшанував пам'ять загиблих від російського удару

Порушень у використанні Україною міжнародної військової допомоги не виявлено - ТСК

Кабмін виділив 237,7 млн грн для завершення будівництва фортифікацій в Харківській і Чернігівській областях

На Сумщині автодороги укривають антидроновими сітками

Сибіга: Минуло рівно 100 днів російських маніпуляцій і втрачених можливостей покласти край війні

У наземному транспорті Києва можуть не спрацьовувати qr-квитки через технічний збій

ГУР МО оприлюднило інформацію про 159 російських спортсменів, тренерів і функціонерів, які підтримують агресію РФ

Працівник "Херсонобленерго" загинув внаслідок удару дрона РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА