Інтерфакс-Україна
13:40 04.10.2016

Лауреатами Нобелівської премії з фізики визнали двох шотландців та англійця, які працюють у США

1 хв читати
Лауреатами Нобелівської премії з фізики визнали двох шотландців та англійця, які працюють у США

Нобелівська премія в галузі фізики в 2016 році присуджена британським вченим Девіду Тоулессу, Дункану Холдейну і Майклу Костерлітцу, оголосив у вівторок Нобелівський комітет у Стокгольмі.

Нагорода присуджена "за теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії".

"Вони (лауреати - ІФ) використовували передові математичні методи вивчення особливих фаз матерії, зокрема, надпровідникових, надплинних і тонких магнітних шарів", - йдеться в прес-релізі.

"Лауреати цього року відкрили двері в невідомий світ, в якому матерія може набувати дивних форм", - наголошується в документі.

Д. Тоулесс народився в 1934 році в Шотландії, а зараз живе в США. Він викладав математичну фізику в університеті у Великобританії, перш ніж стати професором фізики у Вашингтонському університеті. Є членом низки наукових товариств, зокрема й Лондонського королівського товариства та академії наук США.

Д. Холдейн, що народився в 1951 році, британський фізик, наразі займається науковою діяльністю в Прінстонському університеті (США).

М. Костерлиц, уродженець Абердіна, працював у Корнельському і Бірмінгемському університетах, з 1982 року є професором фізики в Браунівському університеті, який вважається одним з найпрестижніших приватних університетів США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський ввів укази проти 305 підприємств з усього світу, зокрема, дотичних до захоплення ЗАЕС та тіньового флоту – укази

Українці заслуговують на справедливий мир, заснований на повазі до територіальної цілісності, РФ не повинна бути винагороджена – Сибіга

Окупанти 37 разів обстріляли міста і села Донецької області за добу, загинули 4 мирних жителів – обладміністрація

В Херсоні 16 постраждалих внаслідок атаки російського дрона по маршрутці - обладміністрація

Російський дрон атакував маршрутку під Херсоном, 2 загиблих – прокуратура

ППО збила вночі ракету та лише 16 з 47 ворожих дронів, окупанти цілились переважно по прифронтових громадах – Повітряні сили

Губернатор Аляски: ми готові прийняти історичну зустріч Трампа і Путіна

Дрони атакували Харківську область вночі, постраждали 6 осіб, з них одна дитина — ДСНС

Україна готова до реальних рішень заради тривалого миру - Зеленський

Зеленський: Українське територіальне питання в Конституції. Відступати ніхто не буде. Дарувати свою землю окупанту українці не будуть

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА