Мінфін готовий підтримати зміни законодавства, спрямовані на реформу охорони здоров'я в Україні

Міністерство фінансів України готове підтримати зміни законодавства, спрямовані на реформування системи охорони здоров'я та впровадження принципу "гроші ходять за пацієнтом".
Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко на брифінгу в середу.
"Спочатку повинна бути ініціатива і бажання робити зміни, потім потрібно шукати можливості адаптації законодавства. Я не думаю, що у нас є "священна корова" у вигляді законодавства, яку не можна чіпати. Ми роками чекаємо змін незрозуміло від кого. Міністерство фінансів готове на ці зміни. Це, мабуть, одне з найконсервативніших міністерств, але, попрацювавши в ньому чотири місяці, я можу сказати: Мінфін готовий до змін. Єдине питання - співпраця з Міністерством охорони здоров'я. Ми готові спільно з Міністерством охорони здоров'я опрацьовувати принцип "гроші йдуть за пацієнтом" і готові виходити зі спільними ініціативами ", - сказав він.
Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк засвідчив реальність упровадження принципу "гроші ходять за пацієнтом".
"У нас є рідкісний шанс, хороші конструктивні відносини з Мінфіном, у нас є розуміння та підтримка з боку прем'єра-міністра, щоб уже з 2017 року розвиватися за принципом "гроші ходять за пацієнтом" поступово, починаючи з первинної ланки", - сказав він.
П.Ковтонюк додав, що принцип "гроші ходять за пацієнтом" з 2018 року буде впроваджуватися і на вторинному рівні.
"У 2018 рік (плануємо - ІФ) дійти до стаціонарної допомоги і за три роки повністю перейти на вказаний принцип", - сказав він.
П.Ковтонюк наголосив на відповідальності місцевої влади за реалізацію цього проекту.
"Щоб пацієнти пішли туди (в заклади охорони здоров'я - ІФ), це роль місцевої влади. Вона повинна зробити свої заклади привабливими для пацієнтів, повинна інвестувати. Місцева влада не має думати, як лікар лікує, це не її справа. В її компетенції - як в клініці оплачується комуналка тощо. Держава зобов'язана займатися медициною і гарантованою купівлею медичної допомоги", - сказав він.
Як повідомлялося, згідно із запропонованим Міністерством охорони здоров'я планом, перехід на страхову медицину в Україні почнеться в 2017 році і триватиме до 2020 року. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі первинної ланки української системи охорони здоров'я (поліклініки, амбулаторії). При цьому лікарі первинної ланки зможуть обрати будь-яку організаційну форму роботи - ФОПи, поліклініки, амбулаторії. Робота буде оплачуватися за нормативами залежно від кількості укладених лікарем угод, дотримання медичних протоколів лікування та діагностики.