Уряд схвалив законопроект про реструктуризацію боргів ТКЕ і водоканалів

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок схвалив законопроект про врегулювання боргів підприємств теплоенергетики та водоканалів за спожиті енергоресурси.
За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуарда Кругляка, законопроект передбачає призупинення виконавчого провадження, зокрема, розблокування фінансово-господарської діяльності підприємств, зняття арештів з майна і поточних рахунків, зупинку нарахування пені та штрафних санкцій за енергоносії.
У документі також прописується процедура поетапного зниження рівня кредиторської заборгованості за спожиті такими підприємствами енергоресурси, зокрема відшкодування з держбюджету заборгованості з різниці в тарифах для населення і бюджетних організацій, реструктуризацію кредиторської заборгованості шляхом укладання договору про розстрочення боргу терміном на 60 місяців із залученням гарантій місцевих бюджетів.
У разі дотримання вимог процедури реструктуризації та повної виплати боргу законопроект передбачає списання раніше нарахованих пені і штрафних санкцій.
Е.Кругляк додав, що законопроект погоджений з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що ухвалення законопроекту допоможе вирішити питання боргів ТКЕ і водоканалів на умовах реструктуризації.
"Пропозиція схвалити з триденною доопрацюванням Мінфіну і узгодження віце-прем'єр-міністром Володимиром Кістіоном... Секретаріату прем'єр-міністра внести цей законопроект на наступний пленарний тиждень і презентувати його на погоджувальній раді з метою включення до порядку денного", - сказав прем'єр.
Раніше віце-прем'єр Геннадій Зубко зазначав, що ухвалення законопроекту дасть змогу фінансово оздоровити підприємства ТКЕ і дасть поштовх реформам в теплоенергетиці.
"Теплопостачальні підприємства є основою для інвестиційних проектів, спрямованих на модернізацію галузі. Але спершу їх слід вивести на рівень фінансової стабільності. Документ передбачає реструктуризацію боргів і списання штрафів та пені після того, як теплопостачальні компанії і "Нафтогаз" виконають договори про реструктуризацію заборгованості. Законопроект підготовлений спільно з міжнародними партнерами, є основою реформи теплоенергетики та енергоефективності загалом", - сказав Г.Зубко.