Інтерфакс-Україна
19:12 11.10.2016

Депутати мають намір обмежити незалежність НБУ - законопроект

2 хв читати

Депутати чотирьох фракцій і партій розробили законопроект, що визначає умови визнання діяльності Національного банку України незадовільною та підстави для дострокового звільнення керівників центробанку.

Відповідний законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством №5257 зареєстровано у Верховній Раді 10 жовтня. Ініціаторами документа виступили голова Радикальної партії Олег Ляшко, голова Комітету ВР з питань фінансової політики Сергій Рибалка, Віктор Галасюк (обидва - Радикальна партія), співавторами стали Максим Поляков ("Народний фронт"), Леонід Козаченко та Михайло Довбенко (обидва - партія "Блок Петра Порошенка"), Олег Лаврик (партія "Самопоміч").

Як повідомила прес-служба С.Рибалки, законопроект пропонує посилення відповідальності керівників НБУ та визначення порядку їх дострокового звільнення.

"Голова Нацбанку має нести персональну відповідальність за результати діяльності НБУ. Визнання діяльності центробанку незадовільною має бути підставою для дострокового звільнення його керівників. Зараз главу НБУ не можна звільнити за негативну роботу - така підстава відсутня в законі. Взагалі не визначено порядок дострокового звільнення керівників НБУ. Це необхідно виправити", - наведено в повідомленні слова С.Рибалки.

Згідно з повідомленням, у документі пропонується конкретизувати термін, в який президент вносить до парламенту подання про дострокове звільнення глави НБУ, а також визначити, що рішення про визнання факту втрати главою центробанку бездоганної ділової репутації має право прийняти парламент або президент України.

На думку депутатів, також необхідно надати раді Нацбанку ефективні інструменти для оцінювання роботи НБУ.

Крім того, деякі пропоновані законопроектом зміни стосуються підвищення вимог до інформування суспільства про діяльність центрального банку

Зокрема, НБУ буде зобов'язаний детально повідомляти про підстави віднесення банку до категорії неплатоспроможних, яких заходів було вжито, щоб цього не допустити, а також публікувати трирічну звітність такого банку

Законопроект також передбачає обов'язок НБУ публікувати щокварталу (а за наявності ознак нестійкого фінансового становища банківської системи - щомісячно) показники, що характеризують фінансову стійкість банківської системи, обсяги кредитування економіки та заборгованість за кредитними операціями банків.

Згідно з проектом документа, обов'язковому оприлюдненню підлягають результати аналізу ради НБУ щодо відповідності поточної ситуації та оперативних рішень правління основним принципам грошово-кредитної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск: корабель "тіньового флоту" РФ здійснював підозрілі маневри біля енергокабелю між Польщею та Швецією

Страти росіянами українських військовополонених набули системного характеру, що вказує на політику, схвалену вищим керівництвом Росії - МЗС

Під загрозою індоктринації перебувають 1,6 млн дітей на тимчасово окупованих територіях – віцеспікер Ради

Кабмін розширив повноваження Мінветеранів в сферах підтримки інтересів ветеранів та членів їхніх родин

Міноборони відновило постачання авіаційного пального від іноземних партнерів для потреб Сил оборони

РФ відмовляється підписувати угоду про відкрите море через економічні інтереси в Арктиці - Greenpeace

Ворог дроном атакував ферму у Семенівській громаді Чернігівської області, загинув працівник ферми

Рютте обговорив з Зеленським зусилля щодо забезпечення справедливого та міцного миру

Росіяни зберігають високу активність на покровському напрямку, всього з початку доби зафіксовано 65 боєзіткнень – Генштаб ЗСУ

Україна працює над реформами, які необхідні для вступу в Євросоюз та НАТО - Корнієнко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА