Інтерфакс-Україна
17:21 12.10.2016

КС відмовив у відкритті конституційного провадження щодо перейменування Дніпропетровська

2 хв читати
КС відмовив у відкритті конституційного провадження щодо перейменування Дніпропетровська

Конституційний суд (КС) України прийняв постанову про відмову у відкритті конституційного провадження за конституційним поданням 48 народних депутатів щодо конституційності постанови Верховної Ради України "Про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області".

Як повідомляється на офіційному сайті КС, суд розглядав це питання і прийняв відповідну постанову на засіданні в середу.

Як повідомлялося, конституційне подання 48 нардепів щодо конституційності постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська "у зв'язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури його розгляду та прийняття" надійшло до КС 15 червня і було передано на вивчення до секретаріату суду. У поданні, зокрема, зазначається, що від авторів у конституційному провадженні братимуть участь нардепи фракції "Опозиційний блок" Дмитро Шпенов, Василь Німченко і Дмитро Колесніков.

На думку авторів, Верховна Рада порушила встановлені строки для ухвалення таких постанов. Також автор подання вказує, що була порушена і процедура голосування народних депутатів. У документі також наголошується, що перейменування міста без внесення змін до Конституції є порушенням Основного закону. Крім того, автори конституційного подання вважають, що выдбулося "ігнорування волевиявлення місцевої громади".

Верховна Рада України перейменувала м. Дніпропетровськ на Дніпро у виконання закону про декомунізацію 19 травня, підтримавши 247 голосами проект постанови №3864 позафракційного нардепа Андрія Денисенка про перейменування міста у виконання закону про декомунізацію.

Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки", яким забороняється радянська і нацистська символіка, зокрема і в географічних назвах, президент України Петро Порошенко підписав 15 травня 2015 року. Після цього Верховна Рада ухвалила низку законопроектів про перейменування населених пунктів в Україні, зокрема і двох обласних центрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Архієпископ Зоря розповів про проблеми Києво-Печерської лаври через продовження перебування там представників УПЦ (МП)

Мінкультури провело зустріч з колективом заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо подальшої роботи

У Вінницькій, Житомирській та західних областях очікуються грози та шквали

Санду в розмові із Зеленським підтвердила свою участь у саміті Україна - Південно-Східна Європа

Мерц та Науседа закликали до безумовного припинення вогню в Україні та посилення санкцій на РФ

Журналіст Бутусов повідомив, що мобілізувався до Нацгвардії на посаду стрільця

Звільнення гендиректора Лаври є відповіддю на слабку позицію у виконанні закону про заборону пов'язаних з РФ релігійних організацій - Точицький

Успенський собор у Каневі офіційно переданий ПЦУ

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа

Join UP! планує запуск франчайзингу на ринках країн Балтії та Казахстану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА