Заяви адвокатів Януковича про стягнення з України 6,3 млн грн на користь екс-президента не відповідають дійсності

Не існує жодних рішень іноземних судів або рішень загального суду ЄС, Європейського суду справедливості щодо стягнення якихось грошових коштів з України на користь колишнього президента України Віктора Януковича або членів його родини, заявили в Міністерстві юстиції України.
Як повідомляє прес-служба Мін’юсту в п'ятницю, заява адвокатів В.Януковича про начебто стягнення з України коштів на користь екс-президента "є не чим іншим, як маніпуляцією громадською думкою".
"Дійсно, 15 березня 2016 року представники В.Януковича та його синів подали до загального суду Європейського Союзу клопотання про визначення розміру юридичних витрат, що підлягають відшкодуванню за наслідками подання Україною заяв про вступ у справи про оскарження Януковичами застосованих до них санкцій ЄС. Проте зазначені заяви наразі не розглянуто", - йдеться в повідомленні Мін’юсту.
Відповідно, як наголошують у міністерстві, повідомлення про те, що суд в Європейському Союзі начебто зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. грн екс-президентові В.Януковичу та його родині у справі щодо оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій повністю не відповідає дійсності.
"Більше того, наразі Януковичем не доведено перед судом ні факту понесення ним витрат у зв'язку з поданням заяв України про підтримку застосованих проти нього санкцій ЄС, ні сум таких витрат", - заявили Мін’юсті й наголосили, що подібні заяви представників екс-президента робляться "виключно з метою маніпуляції громадською думкою".
Як повідомлялося, 13 жовтня адвокат екс-президента України В.Януковича Віталій Сердюк повідомив журналістам, що Європейський суд зобов'язав Україну сплатити компенсацію родині В.Януковича через протиправні дії її представників у суді. "Підтверджую, що відбувся розгляд цієї справи і було прийнято відповідне рішення. Цим питанням займалися наші англійські колеги, адвокатська фірма. Ця компенсація і спір щодо неї виник через протиправні дії представників України, які, розуміючи суть відповідного процесу, вчинили неправомірні процесуальні дії. В результаті цього Україна втратила або втратить гроші. Тому слідчим шляхом мають бути встановлені ці особи з числа держслужбовців, дії яких призвели до втрат України у цьому процесі. Вони мають бути притягнуті до відповідальності", - зазначив він.
НБУ встановив на 17 жовтня курс валют 25,79 грн/$1.