16:36 20.10.2016

В Асоціації малих міст України називають раціональне використання засобів місцевих бюджетів одним з успіхів децентралізації

2 хв читати

Одним з головних результатів реформи децентралізації є раціональне використання грошей на розвиток місцевих бюджетів, які раніше йшли в райони, наголошує голова Асоціації малих міст України, міської голова м. Українка Павло Козирєв.

"Перше - завдяки раціональному використанню бюджетних грошей, які раніше надходили до районних бюджетів, вивільнені кошти громади змогли перенаправити на ремонти доріг, шкіл та інших об'єктів соціальної інфраструктури. Друге - багато об'єднаних територіальних громад змогли оптимізувати витрати на утримання своєї адміністративної структури. І головне - муніципалітети об'єднаних громад стали нарешті реальною владою", - сказав П. Козирєв на XI Щорічній конференції малих міст у четвер.

Експерт групи Реанімаційного Пакета Реформ (РПР) Іван Лукеря розповів про головні виклики для об'єднаних територіальних громад у проекті держбюджету-2017: "На розвиток громад, які об'єдналися в 2015 році, було передбачено 1 млрд грн. В 2017 році їх буде вже 368, а сума запланована така сама. Крім того, джерелом наповнення цієї статті бюджету є спецконфіскація - кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за корупційні дії. Тобто, фактично, це віртуальні кошти".

За словами І.Лукери, незрозуміла також позиція держави щодо утримання сфери медицини і освіти в об'єднаних територіальних громадах: з держбюджету передбачено фінансування тільки зарплат педагогічного персоналу. Решта (комунальні платежі й утримання установ) лежить на плечах цих громад. Водночас обласним і районним бюджетам виділяється на це з держбюджету додаткова дотація.

На думку П. Козирєва, сьогодні головне завдання для тих, хто об'єднався, - консолідація навколо певних проблемних питань у своїй діяльності, напрацювання механізмів комунікацій, консультацій між собою. "Їм треба навчитися представляти свої інтереси на державному рівні спільно, а не кожній окремо. Адже в громадах, які об'єдналися, є системні проблеми, які однакові для усіх об'єднаних територіальних громад", - зазначив голова Асоціації малих міст України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДСНС: одна людина загинула, ще одна постраждала внаслідок спалаху кисневої труби в лікарні в Чернівцях

Унаслідок вибуху в лікарні в Чернівцях одна людина загинула, одна отримала опіки - джерело

УНАСЛІДОК ВИБУХУ В ЛІКАРНІ В ЧЕРНІВЦЯХ ОДНА ЛЮДИНА ЗАГИНУЛА, ОДНА ДІСТАЛА ОПІКІВ - ДЖЕРЕЛО

У Чернівцях стався вибух у міській лікарні, є постраждалі - заступник голови ОДА

Український боєць у суботу підірвався на міні в районі смт Луганське, його госпіталізували

Прихильники Стерненка очікують його звільнення протягом тижня, із 7 березня акція може стати безстроковою

Із в'язниці на Гаїті втекли 400 ув'язнених

У Києві за добу виявили 580 нових випадків COVID-19, госпіталізовано 111 осіб

Новозеландське місто Окленд ізолюють через виявлене зараження коронавірусом

Біля Офісу президента почалася акція протесту проти вироку Стерненку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА