Інтерфакс-Україна
12:10 05.11.2016

Троє нардепів звернулися до НАБУ з проханням перевірити е-декларації - Ситник

2 хв читати
Троє нардепів звернулися до НАБУ з проханням перевірити е-декларації - Ситник

До Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) звернулися два народних депутата з проханням перевірити електронні декларації своїх колег, а депутат В'ячеслав Костянтинівський (позафракційний) попросив перевірити його е-декларацію, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

"Два народних депутата написали звернення на своїх колег... Ще один написав, щоб його перевірили", - сказав А.Ситник в суботу під час відкритої дискусії в Києві, говорячи про подані в бюро звернення про перевірку е-декларацій.

Він уточнив, що нардеп, який попросив перевірити свою декларацію, - це В.Константинівський, імен двох інших депутатів, які попросили перевірити декларації колег, А.Ситник не назвав.

"Сподіваюся, емоційна стадія цього процесу вщухне, і ми будемо працювати з цими деклараціями", - зазначив А.Ситник.

Крім того, директор НАБУ висловив здивування тим, що 119 народних депутатів, на руках у яких мільйони гривень готівкою, отримують компенсацію на житло. "Є речі, які не можуть не обурювати і, звичайно, ми не можемо бути осторонь від цього процесу", - підкреслив він.

А.Ситник пояснив, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) як спеціальний орган для перевірки декларацій зобов'язане проводити тотальну перевірку декларацій "без певного прицілу на кримінальне провадження - просто перевірка достовірності даних" і відповідне реагування.

За словами директора НАБУ, шляхів реагування у НАЗК кілька: складання адміністративного протоколу за наявності підстав говорити про адміністративне порушення, направлення справи до НАБУ за наявності ознак кримінального правопорушення - незаконного збагачення або внесення завідомо недостовірних даних.

А.Ситник пояснив, що основна підслідність розслідування справ про незаконне збагачення за результатами перевірок е-буде у декларацій НАБУ.

"Якщо говорити про незаконне збагачення, то залежно від суб'єкта. Якщо це міністри, судді, чиновники категорії А, високопоставлені прокурори - то це підслідність Антикорупційного бюро, якщо говорити, наприклад, про районні прокурорів, то це підслідність Генеральної прокуратури, основна маса декларацій, якщо говорити про незаконне збагачення, перебуває під слідством НАБУ, але якщо народний депутат або міністр ухилився від сплати податків, а гроші законно заробив, то кримінальне провадження... підслідне Генеральній прокуратурі", - пояснив А.Ситник.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА