12:20 06.11.2016

Луценко проситиме Порошенка внести як невідкладний законопроект про поправки до закону про заочне засудження для його застосування до Януковича

2 хв читати
Луценко проситиме Порошенка внести як невідкладний законопроект про поправки до закону про заочне засудження для його застосування до Януковича

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що проситиме президента України Петра Порошенка внести до Верховної Ради як невідкладний законопроект, розроблений Генпрокуратурою про внесення змін до закону про заочне засудження для його застосування стосовно колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення.

"Проблема, яка обговорювалася сьогодні (5 листопада - ІФ), - це питання заочного засудження. Є два закони. Один за іронією долі був ухвалений ще за Януковича. Згідно з ним, є низка проваджень, які можна направляти до суду. Тому що там є відповідні міжнародні рішення. Є також інший закон, який був ухвалений одночасно з моїм призначенням на посаду (генпрокурора - ІФ). Деякі юристи говорять, що він недосконалий. Генпрокуратура розробила проект змін до цього закону, щоб уникнути можливих звинувачень із боку Європейського суду з прав людини... і вибіркового правосуддя", - сказав Ю.Луценко журналістам після зустрічі з членами сімей героїв Небесної сотні в суботу в Києві.

Генпрокурор зазначив, що цей закон обговорювався з рідними героїв Небесної сотні та погоджений з ними.

"І я звернувся з дорученням... звернутися до президента, щоб зробити цей законопроект невідкладним. Також звернуся до Верховної Ради з проханням розглянути його, і аргументуватиму, чому він потрібен", - розповів Ю.Луценко.

Він також зазначив, що на сьогодні в Печерському районному суді м. Києва немає жодного судді, який може слухати справи проти В.Януковича, але є чотири вакансії, які необхідно оперативно заповнити. Також він наголосив, що ці справи можуть слухатися в інших судах, крім Печерського райсуду.

За словами генпрокурора, справи стосовно В.Януковича та його оточення передаватимуть до суду у міру їх готовності, і вироків за ними можна очікувати вже у 2017 році.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА