Інтерфакс-Україна
13:49 08.11.2016

Україна і Словенія визначили спільність позицій у питаннях безпеки і перспективи співробітництва

1 хв читати
Україна і Словенія визначили спільність позицій у питаннях безпеки і перспективи співробітництва

Президент України Петро Порошенко і президент Словенії Борут Пахор за підсумками проведених переговорів прийняли спільну декларацію про співпрацю країн, в якій, зокрема, відзначається спільність позицій у питаннях безпеки, повідомляється на офіційному сайті глави Української держави.

"Документом засвідчується наявність перспектив для подальшого розвитку двостороннього співробітництва, зокрема в торговельно-економічній, науково-технічній та інших галузях. Сторони визначилися зі співпрацею в рамках міжнародних організацій, а також вказали на перспективність співробітництва у сфері гуманітарного розмінування. Документ наголошує на важливості дослідження подій, які є спільною історією України та Словенії у контексті 100-ї річниці Першої світової війни", - йдеться в повідомленні.

Декларацією визначаються пріоритетні напрямки двостороннього співробітництва, до яких належать, зокрема, співпрацю в галузі безпеки з метою подолання та запобігання новим викликам і загрозам; поєднання необхідних зусиль задля припинення акту агресії РФ на Донбасі та відновлення суверенітету України на території Криму; розвиток міжпарламентського, секторного та регіонального співробітництва; подальше поглиблення зв'язків України та Словенії у культурно-гуманітарній сфері.

Як повідомлялося, П. Порошенко у вівторок перебуває у Словенії з офіційним візитом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: На запит США розглядалися лише президентські вибори, щодо онлайн-голосування поки консенсусу з Радою нема

Зеленський вважає несправедливим запропонований США компроміс з поділу ЗАЕС на трьох

Відмова Україні у використанні активів РФ зірве діалог та дипломатичний трек, вважає Зеленський

Каллас, прибувши на саміт ЄС: Репараційна позика – "найбільш життєздатний варіант" фінансування України на 2026-2027 рр.

Зеленський: Якщо вдасться погодити мирний план, кошти з активів РФ підуть повністю на відбудову

Українська команда вже на шляху до США для продовження переговорів у п’ятницю та суботу – Зеленський

Зеленський про переговори: Залишаються деякі розбіжності щодо питання територій, заморожених активів РФ і ще деяких

Орбан, прибувши на саміт ЄС: Дати гроші Україні означає війну для ЄС

Фон дер Ляєн: Саміт ЄС відбувається у вирішальний час, наша мета – мир для України з надійним фінансуванням на 2026-2027рр.

Туск про саміт ЄС: Або рішення про фінпідтримку України сьогодні, або кров завтра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА