19:14 10.11.2016

Щороку п'яту частину хворих на туберкульоз в Україні не виявляють

2 хв читати
Щороку п'яту частину хворих на туберкульоз в Україні не виявляють

Щороку в Україні не виявляють 22,5% хворих на туберкульоз, повідомляється в прес-релізі Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами з посиланням на глобальний звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Згідно з інформацією ВООЗ, в Україні розрахункова захворюваність на туберкульоз становить 91,0 на 100 тис. населення, при цьому за даними рутинного епідеміологічного нагляду захворюваність становить 70,5 на 100 тис. населення.

"Таким чином, в Україні щороку своєчасно не можуть виявити 22,5% випадків захворювання на туберкульоз, що сприяє його поширенню серед населення", - йдеться в повідомленні.

Напруженою є епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу (МР ТБ), через що ВООЗ внесло Україну до списку із 30 країн світу з найбільш високими показниками МР ТБ. У 2015 році оцінна кількість випадків МР ТБ дорівнювала 22 тис. осіб, при цьому під час епіднагляду виявлено менше ніж половину випадків - 8,4 тис.

Також в Україні спостерігається високий рівень коінфікованих (туберкульоз у поєднанні з ВІЛ) - 13,0 на 100 тис. населення. Туберкульоз є однією з головних причин смертності ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

Адвокаційний координатор організації AHF Ukraine (AIDS Healthcare Foundation) Юлія Каланча повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що причиною невиявлення туберкульозу у великого відсотка хворих є відсутність доступу до сучасного діагностичного обладнання.

Так за рахунок Глобального фонду було закуплено обладнання для діагностики коінфікованих людей, ВІЛ-негативні люди у разі підозри на туберкульоз не мають можливості обстежуватися за допомогою цього обладнання. При цьому велику частину апаратури було поставлено до в'язниць і тубдиспансерів, де її не використовують через побоювання пошкодити.

Ще однією причиною низького виявлення в Україні хворих на туберкульоз є відсутність практики перевірки та лікування людей, які вступали в контакт із зараженим.

"Далеко не всі щорічно здають флюорографію, оскільки не всі роботодавці вимагають проходження медичного огляду", - зазначила Ю.Каланча.

За її словами, в Україні є проблема з доступом до препаратів. "У 2015 році вартість курсу лікування нестійкої форми туберкульозу дорівнювала 776 грн, а мультирезистентної форми - 33,3 тис. грн - різниця колосальна", - сказала вона.

Вона також зазначила, що в Україні існують фармкомпанії, які виробляють препарати від туберкульозу, в тому числі й МР форми. Це, зокрема, "Технолог", "Київмедпрепарат", "Медфармкомцентр", "Юрія-Фарм", але побічні ефекти, за словами Ю.Каланчі, від препаратів вітчизняних виробників сильніші, ніж від імпортних.

В організації зазначили, що кілька разів зверталися до однієї російської компанії, яка виробляє оригінальні протитуберкульозні препарати, вартість яких нижча за європейську.

"Вони не відповідають нам на листи. У неофіційних колах говорять, що український ринок їх не цікавить. Хоча в Україні найбільша кількість після Росії людей хворих на туберкульоз", - наголосила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА