18:25 16.11.2016

НБУ перед від'їздом місії МВФ фіксує відставання у виконанні законотворчих завдань

2 хв читати
НБУ перед від'їздом місії МВФ фіксує відставання у виконанні законотворчих завдань

Україна відстає в питанні законодавчого забезпечення реформ у фінансовій сфері, повідомила заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

"Не був ухвалений закон про захист прав кредиторів, досі не ухвалено закон про спліт (так званий "спліт" функцій Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг – ІФ)... Роботи ще багато", – сказала вона на прес-конференції в середу перед від'їздом місії МВФ.

"Місія завершує свою роботу. У нас була дуже плідна і насичена тиждень", - підсумувала К.Рожкова.

Разом з тим, за її словами, окреслені в меморандумі з МВФ завдання в банківській системі Нацбанк виконує: проводиться діагностика, виконуються заходи з ідентифікації пов'язаних осіб та зниження їх кредитування.

Як повідомлялося, місія МВФ розпочала роботу в Україні 3 листопада.

Глава НБУ Валерія Гонтарева допускає зрив отримання Україною до кінця року четвертого кредитного траншу МВФ в рамках програми EFF через зволікання Верховною Радою реалізації реформ.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншей в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні переговори про продовження фінансування були відновлені, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня.

Згідно з переглянутим графіком виділення фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі $1,3 млрд – в середині листопада цього року. Найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року – понад $1,986 млрд, після чого розмір двох наступних буде скорочений до $1,33 млрд, а решти п'яти – до $735 млн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Через детонацію боєприпасів у результаті ворожого обстрілу військового складу в Старій Миколаївці евакуювали 20 осіб

Експерти вважають невідповідними посаді більшість кандидатів до ДБР

Ложкін очолив Єврейську конфедерацію України

СБУ припинила в Києві та Одесі незаконний продаж авіаквитків з РФ до Криму

Поліція кваліфікувала напад на активіста Стерненка в Одесі та вбивство ним нападника за трьома статтями КК

За фактом бійки в Києві за участю фанів "Ліверпуля" поліція порушила справу за статтею "групове хуліганство"

Турчинов констатував збільшення кількості обстрілів позицій ЗСУ і населених пунктів у зоні ООС упродовж останнього тижня

Поліція затримала другого учасника нападу на активіста Стерненка в Одесі та встановила особу вбитого

Двоє британських уболівальників постраждали в Києві внаслідок бійки в кафе

У Дніпропетровській області в 2018 році зведуть 6 будинків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА