Інтерфакс-Україна
17:18 28.11.2016

Міністр інфраструктури України стурбований т. зв. "маски-шоу" на підприємствах портового комплексу

4 хв читати
Міністр інфраструктури України стурбований т. зв. "маски-шоу" на підприємствах портового комплексу

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян висловлює стурбованість ситуацією, що склалася з так званими "маски-шоу" правоохоронців на підприємствах портового комплексу.

Як зазначив міністр на сторінці в мережі Facebook, щодо перевірок контролюючих органів міністерство завжди виступало і буде діяти публічно, будь-яке рішення ухвалює тільки Мінінфраструктури з максимальним залученням усіх причетних, за кількістю позаштатних радників з силових структур міністерство теж "попереду всіх".

"І коли мій заступник перебуває в Сінгапурі на переговорах, а її співрозмовник демонструє їй фото обшуку з автоматами, що в цей же день відбувається в сінгапурській компанії в українському порту, або в компанії "ТІС", або, як зараз, у порту Херсона, - у іноземних інвесторів одразу виникають питання: це точно рай для їхніх інвестицій?! Будь-яку перевірку ми підтримуємо і готові все пояснити і надати. Але "маски-шоу" - це втрата для держави, а не досягнення", - написав він.

Крім того, міністр відповів на низку звинувачень у його бік.

Так, зокрема, раніше позафракційний депутат Віталій Купрій назвав дії В.Омеляна спрямованими на підтримку російського агресора і звернувся до директора НАБУ Артема Ситника з вимогою внести ці відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"Публічна антикампанія набирає обертів. Оскільки компромат відсутній, доводиться вигадувати, притягувати за вуха, поєднувати неможливе з неймовірним. Так, найбільший приватний порт України стає" російським активом", один з найбільших світових портових операторів "контролюється Іванющенком", інший - "а що це таке?", компанія General Electric нікому не потрібна, оскільки ми прекрасно "ремонтуємо локомотиви в депо", повернення Україні статусу транзитної держави прив'язують до міфічних знижок на користь російських компаній", - написав міністр.

За його словами, єдиний можливий механізм залучення великих інвестицій у галузь, яка їх украй потребує, - це визначення стратегічних партнерів, провідних світових компаній.

"Безумовно, це дуже не сподобалися тим, хто звик зловживати поставками дизелю, постачати "запатентовані" товари, "днопоглиблювати" державний бюджет, "втрачати" державне майно, призначати "своїх" на посади для гарантії існування потоків. Вони називають це бізнесом, заробітками, хоча це банальна крадіжка. Так от, так не буде! Важливо, що мою позицію щодо прозорості й боротьби з корупцією, системного підходу та розвитку інфраструктури підтримують прем'єр-міністр, керівництво "Народного фронту" і бізнес, який давно хоче послідовності , стратегії та дотримання владою своїх обіцянок", - резюмував В.Омелян.

Як повідомлялося, 23 листопада представники податкової міліції заблокували входи на підприємство компанії "Дельта Вілмар СНД" (Одеська обл.) у порту "Южний". Вони проводили розслідування щодо інших компаній, які здійснювали перевалку через термінал "Дельта Вілмар СНД" у 2015 році.

Крім того, СБУ 24 листопада провела обшуки в офісах групи терміналів "ТІС", що працюють в порту "Южний", і за приватними адресами менеджменту компанії.

Як повідомила СБУ, "в 2015 році компанія відомого російського бізнесмена, якому належить термінал, незаконно оформила права на отримання частини коштів від портових зборів, які на той час надходили в ДП" Адміністрація морських портів України ". Це стало можливим через незаконне оформлення прав власності на частину акваторії Аджалицького лиману, який, за Конституцією, є власністю українського народу ".

"ТІС" же заявив, що один із співвласників компанії Олексій Федоричев не є "російським олігархом". "ТІС" не належить О.Федоричеву, він не є "російським олігархом".

При цьому ТІС уточнює, що О.Федоричев є власником двох терміналів - "ТІС-Зерно" та "ТІС-міндобрива". В інших терміналах він є співінвестором.

О.Федоричев виїхав із СРСР 1987 року. Відтоді він - громадянин Угорщини, проживає в Європейському Союзі.

Крім цього, в.о. директора ДП "Херсонський морський торговельний порт" (ХМТП) Максим Соколов 28 листопада повідомив, що вранці близько десятка правоохоронців прийшли з обшуком.

"Посвідчення управління по боротьбі з економічною злочинністю та чомусь військова прокуратура. Показали постанову суду, в якій вказано адресу зовсім зовсім не портову, але це їх не зупинило. Адмінбудівлю ХМТП буквально паралізували. Люди перелякані, робота держпідприємства заблокована. З огляду на "особливості" українських силовиків, більш ніж упевнений, що це спроба дестабілізувати діяльність державного порту. Дуже "брудне "замовлення", - заявив керівник ДП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга про смерть Портнова: Lо нас надійшла офіційна інформація з Іспанії, тривають відповідні процедури

Україна все ще розглядає Ватикан як можливе місце зустрічі делегацій України та РФ - Сибіга

Сибіга: Стратегія Росії - домогтися, щоб США вийшли з переговорного процесу

РФ вже тиждень формулює свій "меморандум" у відповідь на потребу припинити вогонь, потрібні санкції - Зеленський

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару по Одеському порту збільшилась до 2 чоловік, поранених лишається 7

Кількість загиблих внаслідок ранкового авіаудару по Куп‘янську зросла до 2 - прокуратура

Жумаділов: Уряд ухвалив постанову, що дозволяє АОЗ укладати договори на логістичні, транспортні та митно-брокерські послуги

Буданов: Продовжуємо працювати, щоб повернути кожного полоненого

В рамках проєкту "Хочу к своим" до РФ виїхало 70 колаборантів – координаційний штаб

Сибіга про обмін: такі заходи зі критично важливі для подальшої роботи з відновлення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА