Інтерфакс-Україна
14:11 14.12.2016

ПриватБанк заявляє про сплановану інформаційну атаку на банк, НБУ інформацію не коментує

2 хв читати
ПриватБанк заявляє про сплановану інформаційну атаку на банк, НБУ інформацію не коментує

Найбільший в Україні ПриватБанк (Дніпро) заявляє про сплановану інформаційну атаку на банк у вигляді активного поширення чуток про його націоналізацію найближчим часом, спрямовану на дестабілізацію фінансового стану банку.

"Сама по собі націоналізація не має для вкладників і клієнтів жодних наслідків, оскільки просто призводить до зміни власників. Якби держава хотіла націоналізувати банк, то вона б діяла без зайвої публічності. Тут же все по-іншому: використовуючи нерозуміння громадянами суті націоналізації, розганяють паніку для того щоб, за задумом організаторів, це призвело до неплатежів і зупинки роботи банку", - написав перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook.

Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева в середу відмовилася коментувати ситуацію навколо Приватбанку.

"Інформація, що стосується кожного банку окремо, є банківською таємницею", - сказала вона на конференції "Вектор'17. Переломний момент економічних реформ: як утриматися на правильному шляху" в Києві в середу.

Джерело в НБУ уточнило агентству "Інтерфакс-Україна", що ніякого рішення щодо Приватбанку не прийнято. Він також нагадав, що нещодавно В. Гонтарева заявляла про необхідність для всіх банків виконати вимоги докапіталізації до кінця поточного року.

Як повідомлялося, голова Нацбанку на початку грудня заявила про завершення верифікація докапіталізації Приватбанку, за підсумками якої має бути прийнято рішення – банк виконав програму докапіталізації чи ні.

О. Гороховський на своїй сторінці у Facebook закликав не реагувати на маніпуляції, які призведуть до розвалу економіки і країни, зазначивши, що банку відомий замовник і виконавець цієї інформаційної атаки.

За інформацією О. Гороховського, наразі в депозитному портфелі Приватбанку понад 80% строкових депозитів, що виключає сценарій панічного відтоку депозитів.

Як повідомлялося, чутки про ймовірну націоналізацію найбільшого банку країни вже давно ширяться ринком, але з жовтня вони активізувалися, що наприкінці листопада призвело до обвалу котирувань євробондів фінустанови.

Побоювання серед інвесторів щодо націоналізації Приватбанку прокоментував керівник аналітичного відділу інвесткомпанії "Конкорд Капітал" Олександр Паращій.

"Відповідно до меморандуму співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ), у разі націоналізації банку власники єврооблігацій будуть змушені погодитися на примусову реструктуризацію або конвертацію боргових зобов'язань (bail-in). Яким чином відбуватиметься така боргова операція в документі не уточнюється. Імовірно, власникам цінних паперів можуть запропонувати або величезне списання боргу (haricut), або обмін облігацій на акції банку", - сказав експерт.

ПриватБанк неодноразово заперечував інформацію про плани з його націоналізації.

"Щоосені у нас у країні народна забава: "Націоналізувати ПриватБанк", - коментував ситуацію в жовтні О. Гороховський.

ОСТАННЄ

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА