12:41
19.12.2016
Ситуація з ПриватБанком може призвести до додаткової інфляції та девальвації гривні, але шоку не буде - колишній заступник глави Нацбанку
Колишній заступник глави Національного банку України Олександр Савченко вважає, що наслідками націоналізації ПриватБанку можуть стати додаткова інфляція в 1,5-2% і девальвація в 4-5%, але цей процес розтягнеться в часі й шоку для громадян не буде.
"Наслідки - це додаткова інфляція, яку я оцінюю десь в 1,5-2%, і додаткова девальвація в 4-5%. Але цей процес розтягнеться десь на півтора року, тому шоку для людей не буде", - сказав він ефірі телеканалу "112. Україна" в понеділок.
О.Савченко зазначив, що цього року на проблеми з ліквідністю ПриватБанку держава витратить десь 20-25 млрд грн. "Наступного року ця сума може збільшитися до 100 млрд грн. Це відповідає питомій вазі неробочих активів або інсайдерських кредитів у ПриватБанку, - пояснив він.
Колишній заступник глави Нацбанку наголосив, що всі проблеми ПриватБанку вирішуватимуться коштом держави. "У держави є в особі Нацбанку безпрецедентна машина з емісії і, на жаль, вона має цим скористатися. Підкреслюю, цього року це буде рефінансування, в наступному - монетизація ОВДП, через цей механізм якраз і збільшується капітал ПриватБанку. Точніше, зараз він "мінусовий", думаю, що 25 млрд грн достатньо, щоб він вийшов у нуль. А потім треба буде вкладати щокварталу десь по 25 млрд, щоб вивести його на достатній рівень", - розповів він.
О.Савченко рекомендує якомога менше тримати ПриватБанк у руках держави. "Зараз державні банки, по суті, висмоктують з бюджету понад 10 млрд грн щорічно. До них додасться ще один банк, який висмоктуватиме разів у п'ять більше грошей", - наголосив він.
На його думку, після націоналізації ПриватБанк "технологічно дещо втратить", такої динаміки, до якої звикли клієнти, вже не буде, але банк виконуватиме свої зобов'язання.