Інтерфакс-Україна
14:39 20.12.2016

Ризики чоловіків з України, Білорусі та Молдови стати жертвою трудової експлуатації не залежать від освіти та місця проживання

3 хв читати
Ризики чоловіків з України, Білорусі та Молдови стати жертвою трудової експлуатації не залежать від освіти та місця проживання

Закриття підприємств, низька зарплата, загалом відсутність гідної роботи на батьківщині – головні фактори, які штовхають чоловіків України, Білорусі та Молдови погоджуватися на сумнівні пропозиції роботи за кордоном і ставати жертвою торгівлі людьми, свідчить дослідження Міжнародної організації міграції (МОМ).

У презентованому у вівторок у Києві дослідженні МОМ зазначається, що протягом 2010-2015 рр. представництва МОМ в Україні, Білорусі та Молдові надали допомогу 3300 чоловікам, які постраждали від трудової експлуатації. "Найбільша кількість постраждалих чоловіків – 2417 людина - з України, 774 постраждалих чоловіки з Білорусі та 139 – з Молдови", - йдеться в дослідженні.

МОМ наголошує, що більше половини опитаних чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової експлуатації та отримали допомогу від представництв МОМ в Україні, Білорусі та Молдові, мають професійно-технічну освіту, 24% - вищу освіту, а 71% з них проживають у містах. Таким чином, як показало дослідження, "ризики, пов'язані з попаданням в ситуацію торгівлі людьми, не залежать від рівня освіти та місця проживання".

Результати опитування показують, що головним чинником, який штовхає чоловіків трьох країн приставати на сумнівні пропозиції роботи за кордоном, є відсутність гідної роботи вдома, закриття підприємств, відчутна різниця в оплаті на місцевому ранці праці і за межами країни.

Російська Федерація, згідно з даними представництва МОМ, залишається основною країною призначення постраждалих від торгівлі людьми з України, Білорусі та Молдови. 80% представлених у дослідженні випадків трудової експлуатації чоловіків відбулися саме в Росії.

Що стосується сфер діяльності, в яких експлуатувалися чоловіки, то більше половини опитаних вказали будівництво, праця п'ятої частини респондентів використовували в сільськогосподарському секторі (робота в теплицях і на сезонному зборі овочів і фруктів), а також на пасовищах.

Разом з тим, як показують дані опитування, 14% постраждалих двічі ставали жертвами трудової експлуатації, 8% - тричі, а кожен п'ятий заявив, що готовий виїхати на роботу в країну, в якій не мав сумного досвіду трудової експлуатації.

Дослідження ситуації з торгівлею людьми в Україні, Білорусі та Молдові, здійснено на замовлення МОМ і профінансовано Міністерством закордонних справ Норвегії, проводилося в 2016 році. Було опитано 153 чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової експлуатації та отримали допомогу від МОМ в Україні, Білорусі та Молдові з 2010 до 2015 року.

Що стосується ситуації з торгівлею людьми в Україні, то, за даними представництва МОМ в Україні, в січні-червні 2016 року представництво МОМ виявило 491 людину, яка постраждала від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації в 13 країнах. Основною країною призначення для торгівлі людьми з України залишається РФ – 68% постраждалих, на другому місці – країни-члени ЄС.

"Україна і надалі змушена вирішувати проблему масового внутрішнього переміщення осіб з Донбасу та Криму. Внутрішньо переміщені особи є цільовою групою для недобросовісних посередників, які пропонують послуги еміграції та отримання статусу біженця за кордоном. У 2015-2016 роках МОМ виявила 19 випадків або спроб такої торгівлі людьми", - інформують у представництві МОМ в Україні.

ОСТАННЄ

У Кременчуці чоловік поранив із травматичної зброї військового

Ворог вдарив по рятувальній операції на території лікарні на Сумщині

Російські війська перетнули міжнародний кордон у Сумській області, просуваються на сході та в Запорізькій області - ISW

СБУ затримала безробітного з Дніпропетровщини, який на замовлення РФ намагався підірвати поліцейських після фейкового виклику

Велика Британія та ЄС ведуть переговори щодо прискорення постачань озброєнь для України до припинення вогню

Окупанти 36 разів обстріляли Сумщину вночі та зранку: загинула людина, троє поранено

Мера Стамбула та ще 100 осіб затримано за підозрою в корупції

Внаслідок ворожої атаки БПЛА в Бучанському районі на Київщині зазнали поранень двоє цивільних

Захисники України в ніч на 19 березня знищили 72 зі 145 ворожих дронів

Сили оборони уразили за добу 16 районів зосередження окупантів

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА