14:39 20.12.2016

Ризики чоловіків з України, Білорусі та Молдови стати жертвою трудової експлуатації не залежать від освіти та місця проживання

3 хв читати
Ризики чоловіків з України, Білорусі та Молдови стати жертвою трудової експлуатації не залежать від освіти та місця проживання

Закриття підприємств, низька зарплата, загалом відсутність гідної роботи на батьківщині – головні фактори, які штовхають чоловіків України, Білорусі та Молдови погоджуватися на сумнівні пропозиції роботи за кордоном і ставати жертвою торгівлі людьми, свідчить дослідження Міжнародної організації міграції (МОМ).

У презентованому у вівторок у Києві дослідженні МОМ зазначається, що протягом 2010-2015 рр. представництва МОМ в Україні, Білорусі та Молдові надали допомогу 3300 чоловікам, які постраждали від трудової експлуатації. "Найбільша кількість постраждалих чоловіків – 2417 людина - з України, 774 постраждалих чоловіки з Білорусі та 139 – з Молдови", - йдеться в дослідженні.

МОМ наголошує, що більше половини опитаних чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової експлуатації та отримали допомогу від представництв МОМ в Україні, Білорусі та Молдові, мають професійно-технічну освіту, 24% - вищу освіту, а 71% з них проживають у містах. Таким чином, як показало дослідження, "ризики, пов'язані з попаданням в ситуацію торгівлі людьми, не залежать від рівня освіти та місця проживання".

Результати опитування показують, що головним чинником, який штовхає чоловіків трьох країн приставати на сумнівні пропозиції роботи за кордоном, є відсутність гідної роботи вдома, закриття підприємств, відчутна різниця в оплаті на місцевому ранці праці і за межами країни.

Російська Федерація, згідно з даними представництва МОМ, залишається основною країною призначення постраждалих від торгівлі людьми з України, Білорусі та Молдови. 80% представлених у дослідженні випадків трудової експлуатації чоловіків відбулися саме в Росії.

Що стосується сфер діяльності, в яких експлуатувалися чоловіки, то більше половини опитаних вказали будівництво, праця п'ятої частини респондентів використовували в сільськогосподарському секторі (робота в теплицях і на сезонному зборі овочів і фруктів), а також на пасовищах.

Разом з тим, як показують дані опитування, 14% постраждалих двічі ставали жертвами трудової експлуатації, 8% - тричі, а кожен п'ятий заявив, що готовий виїхати на роботу в країну, в якій не мав сумного досвіду трудової експлуатації.

Дослідження ситуації з торгівлею людьми в Україні, Білорусі та Молдові, здійснено на замовлення МОМ і профінансовано Міністерством закордонних справ Норвегії, проводилося в 2016 році. Було опитано 153 чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової експлуатації та отримали допомогу від МОМ в Україні, Білорусі та Молдові з 2010 до 2015 року.

Що стосується ситуації з торгівлею людьми в Україні, то, за даними представництва МОМ в Україні, в січні-червні 2016 року представництво МОМ виявило 491 людину, яка постраждала від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації в 13 країнах. Основною країною призначення для торгівлі людьми з України залишається РФ – 68% постраждалих, на другому місці – країни-члени ЄС.

"Україна і надалі змушена вирішувати проблему масового внутрішнього переміщення осіб з Донбасу та Криму. Внутрішньо переміщені особи є цільовою групою для недобросовісних посередників, які пропонують послуги еміграції та отримання статусу біженця за кордоном. У 2015-2016 роках МОМ виявила 19 випадків або спроб такої торгівлі людьми", - інформують у представництві МОМ в Україні.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Наші переговори про вступ до ЄС стартували, далі питання в технічній роботі, адаптації нашої системи до ЄС і політичній волі Європи

В уряді вже розроблено низку рішень для ефективного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС - Немчінов

Зростання ВВП України в I кв.-2024 прискорилося до 6,5% - Держстат

ГРАФІКИ ВІДКЛЮЧЕННЯ Е/Е В СЕРЕДУ ЗАСТОСОВУВАТИМУТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДОБИ - "ДТЕК"

Генштаб ЗСУ: На покровському напрямку найбільша кількість бойових зіткнень, від початку доби вже 37

Кабмін призначив Величко-Трифонюк заступником міністра ветеранів з питань євроінтеграції

ЄС ухвалюватиме рішення про розширення, гарантуючи передбачуваність і справедливість процесу, - глава МЗС Бельгії

ЄС, відкриваючи переговори про вступ України: Ми продовжуватимемо підтримувати вас у війні проти РФ стільки, скільки потрібно

ЄС про початок переговорів щодо членства України: Це важлива віха в наших відносинах

Литва денонсувала договір із Росією про правову допомогу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА