Інтерфакс-Україна
11:35 22.12.2016

Мінкультури обурене ксенофобською провокацією в меморіальному комплексі цадика Нахмана

2 хв читати
Мінкультури обурене ксенофобською провокацією в меморіальному комплексі цадика Нахмана

Міністерство культури України розцінює як провокацію ксенофобського характеру осквернення синагоги на могильному комплексі цадика Нахмана в м. Умані (Черкаська обл.) і не виключає в подальшому інших деструктивних зовнішніх впливів та дії іноземних чинників з метою дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті.

"З великим жалем та прикрістю дізналися про вчинення резонансного й безпрецедентного за своїм цинізмом акту святотатства, здійсненого в ніч на 21 грудня цього року у місті Умані Черкаської області на могильному комплексі рабі Нахмана з Брацлава. (...) Цей зухвалий провокаційний ксенофобський вчинок був невипадково здійснений саме зараз, коли не тільки внутрішньоукраїнська ситуація не дає підстав для зародження чи тим більше прогресування тенденції щодо поглиблення антисемітських проявів, але й налагоджується небачений до цього часу рівень порозуміння та співпраці між Україною та Ізраїлем", - йдеться в заяві Мінкультури, поширеній у четвер.

У відомстві наголосили, що Україна протягом усієї своєї історії була полірелігійною та поліконфесійною країною, толерантність та взаємна повага були і залишаються одними з найвищих цінностей.

"Вчинення ксенофобського акту в Умані може бути розцінено як свідома провокація та одна зі спроб, спрямованих на підрив стратегічного партнерства між Українською та Єврейською державами", - йдеться в заяві.

У Мінкультури також наголосили, що, аналізуючи цей прецедент, не можна виключити і в подальшому втручання деструктивних зовнішніх впливів та іноземних чинників, які намагатимуться дестабілізувати ситуацію у площині міжрелігійних взаємин та міжнаціональних комунікацій в Україні.

Як повідомлялося, в середу, 21 грудня, на спецлінію "102" відділу поліції м. Умані надійшло повідомлення, що на могильному комплексі цадика Нахмана відбуваються протиправні дії. "Під час виїзду на місце події встановлено, що невідомі особи облили вхід до зазначеного комплексу фарбою червоного кольору та залишили відрізану голову свині. З місця події вилучено низку речових доказів", - йдеться в інформації поліції.

Генпрокурор Юрій Луценко взяв під особистий контроль розслідування вчиненого в синагозі злочину та скасував відпустку обласного прокурора.

Спочатку за фактом хуліганських дій було відкрито кримінальне провадження, передбачене ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України. Згодом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) КК України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада ЄС наклала санкції на п'ятьох російських суддів

Швейцарія прагне інтегрувати якомога більше українців на свій ринок праці - президентка Національної ради Федеральних зборів

Офіс генпрокурора: Припинено роботу онлайн-ресурсів, пов’язаних з поширенням дитячого порно в українському інтернет-сегменті

Кличко закликав Раду не розглядати версію законопроєкту про збільшення оборонного бюджету, яка передбачає додаткові стягнення з Києва

Швейцарія готова стати майданчиком для діалогу між Україною та РФ щодо миру - президентка Національної ради Федеральних зборів

ЄС запровадив чергові санкції щодо Ірану у зв'язку з порушеннями прав людини

Обговорення можливості передачі Україні заморожених російських активів триває - президентка Національної ради Федеральних зборів Швейцарії

Розгляд питання реекспорту зброї в Україну може зайняти 2-3 роки - президент Національної ради Федеральних зборів Швейцарії

Перша заступниця міністра соцполітики Марчак ухилилася від відповіді щодо кандидування на посаду міністра

ЄС буде готовий на випадок, якщо знадобляться контрзаходи проти мит США, - Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА