Інтерфакс-Україна
15:57 10.01.2017

Продаж нових вантажівок до України в 2016 р. виріс на 47%, лідером став російський ГАЗ

2 хв читати
Продаж нових вантажівок до України в 2016 р. виріс на 47%, лідером став російський ГАЗ

Продаж в Україні нових вантажних автомобілів за 2016 рік повною масою понад 3,5 тонн збільшився на 46,6% - до 2,085 тис. од., повідомила AUTO-Consulting.

При цьому зростання кількості угод спостерігається майже у всіх активних операторів ринку, а деякі змогли наростити продаж удесятеро.

Лідером українського ринку вантажівок в 2016 році зміг стати російський ГАЗ, збільшивши реалізацію в 2,3 рази - до 349 од., а його частка на цьому ринку зросла з 10,7% до 16,7%. У 2015 році ГАЗ посідав другу позицію з продажу.

На друге місце вперше в історії вийшов MAN, зайнявши 15,4% українського ринку (в 2015 році – 6,8% і п'яте місце в рейтингу) та наростивши продаж у 3,3 рази - до 321 од..

Водночас торішній лідер - білоруський МАЗ - тепер займає третю позицію і знизив реалізацію за підсумками року на 19,4% - до 312 од., а частку на ринку майже до 15% порівняно з 27,2% у 2015 році.

За інформацією AUTO-Consulting, МАЗу непросто дався перехід на стандарт Євро-5, який почав діяти в Україні з початку 2016 року. Реальні поставки МАЗів Євро-5 почалися лише в другій половині року, що і позначилося на показниках реалізації.

На четвертій позиції рейтингу – вантажівки Scania (в 2015 році посіли третє місце), продаж яких зріс на 19,3% - до 179 од.

Експерти зазначили, що суттєво додали в продажах Volvo, Mercedes-Benz, DAF, Renault. Нега,тивний результат зафіксований у КАМАЗа (падіння на 18,6%), що посідає восьме місце, але його клієнтуру, а також частину споживачів МАЗів успішно підхопили дилери Ford Trucks.

"Турецькі Ford продемонстрували найбільш стрімке зростання на ринку і наростили продаж більш ніж у 16 разів - до 104 од.", - повідомили аналітики.

Активізувалися на українському ринку і китайські вантажівки. Зокрема, відзначає AUTO-Consulting, завершує десятку лідерів Foton (14 місце у 2015 році), він зумів навіть випередити вітчизняний КрАЗ (у 2015 році – шосте місце), який весь рік позбавляли великих замовлень від бюджетних бюджетних структур.

"І лише під кінець року КрАЗ почав переконувати чиновників, що українські вантажівки - теж гідний вибір", - констатують у групі.

За даними експертів, у 2016 році в Україні продано 57 вантажівок КрАЗ – на 32% менше, ніж роком раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС арештував з альтернативою застави в 4 млн грн прокурора Офісу генпрокурора, підозрюваного в підбурюванні до підкупу

Зеленський анонсував черговий візит української делегації до США та нові пропозиції в галузі оборони

ДТЕК повернув світло ще 153 тис. мешканців столиці після масованого обстрілу РФ

Двоє цивільних зазнали поранень через ворожі атаки на Сумщині

Компенсацій за програмою "єВідновлення" видано на 48,3 млрд грн

Київські ТЕЦ згідно з вимогами Генштабу ЗСУ мають необхідний захист першого етапу – КМДА

Ритуальна маска з Ліберії, весільний стілець з Кенії та хрест з Ефіопії: у Києві розпочала роботу виставка "Африка: директ"

Львів розпочне тестування альтернативних систем живлення на випадок блекауту

Путін заявляє, що Росія залишається в рамках домовленостей, досягнутих під час саміту на Алясці

"Зелена" гілка Київського метрополітену відновила рух у звичайному режимі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА