16:27 12.01.2017

Engie розпочала постачання газу в Україну

Engie розпочала постачання газу в Україну

Французька Engie (раніше - GDF Suez SA) з 1 січня почала імпортувати природний газ в Україну, поставивши за першу декаду в українську газотранспортну систему (ГТС) 3,9 млн куб. м, повідомив відділ зв'язків із громадськістю та пресою ПАТ "Укртрансгаз".

"Відповідно до поданих номінацій від компанії Engie щодобовий обсяг надходжень газу становить майже 0,4 млн куб. м", - йдеться в релізі оператора української ГТС у четвер.

"Укртрансгаз" уточнив, що зазначені обсяги газу імпортуються з території Польщі через ГВС "Германовичі".

Компанія також нагадала, що в другій декаді грудня 2016 року Engie успішно провела тестові постачання природного газу.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня 2016 року "Укртрансгаз" та Engie підписали угоди про співпрацю в транспортуванні та зберіганні природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ), завдяки чому Engie отримала можливість зберігати газ в українських ПСГ.

У прес-службі НАК "Нафтогаз України", материнської компанії "Укртрансгазу", зазначали, що підписання таких рамкових угод дасть змогу Engie самостійно постачати газ в Україну з можливістю подальших прямих продажів українським трейдерам і споживачам. З цією метою Engie відкрила дочірню компанію ТОВ "Енжі Менеджмент Юкрейн".

У свою чергу в Engie зазначали, що головними видами діяльності їхньої української "дочки" буде імпорт, транспортування, зберігання та продаж газу в інтересах великих промислових споживачів. "Потенційний другий крок - торгівля на ринку електроенергії", - йшлося в повідомленні компанії.

У 2015 році Engie поставила в Україну близько 3,5 млрд куб. м газу, насамперед на адресу "Нафтогазу".

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною місткістю 31 млрд куб. м.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Ухвалення закону про Антикорупційний суд з рекомендаціями Венеціанської комісії дасть шанс домовитися з МВФ про поетапне підвищення тарифів на газ

У Харкові на балконі квартири в багатоповерхівці стався вибух

ЄС важливо зберегти транзит газу через Україну в контексті диверсифікації постачань

Уряд затвердив формування страхового запасу газу обсягом 10%

Більше 2 тис. жителів Одеської області залишаються без теплопостачання

У Полтаві та Смілі без газопостачання залишаються понад сто житлових будинків і соціальних установ

Вісьмох людей, зокрема двох дітей, знайшли мертвими в квартирі в Бердичеві -

Німеччина роздратована рішенням "Газпрому" розірвати газові контракти з Україною

Єврокомісія підтверджує, що зобов'язання з постачання і транзиту газу в ЄС російською стороною виконуються

Транзиту російського газу в Європу через Україну до розірвання контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" ніщо не загрожує

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА