Інтерфакс-Україна
16:59 16.01.2017

Суд Англії розпочне розгляд позову РФ проти України щодо боргу на $3 млрд у вівторок о 12:30 кв

3 хв читати
Суд Англії розпочне розгляд позову РФ проти України щодо боргу на $3 млрд у вівторок о 12:30 кв

Високий суд Англії розпочне розгляд позову Російської Федерації (РФ) до України з єврооблігаційного боргу на $3 млрд 17 січня о 10:30 за лондонським часом (12:30 кв), відповідний порядок денний оприлюднено на веб-сайті суду.

За даними суду, засідання триватиме весь день.

Як повідомлялося, в жовтні 2015 року після близько піврічних переговорів власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і EUR600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% - на державні деривативи, виплати за яким 2021-2040 рр. залежатимуть від темпів зростання ВВП країни.

Згоди не було отримано лише щодо євробондів на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року, викупленим Росією на кошти Фонду національного добробуту наприкінці 2013 року. РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенному, а не комерційному характері боргу.

МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт за цим боргом.

У грудні 2015 року український уряд ввів мораторій на виплату боргу за цими єврооблігаціями. В результаті 17 лютого 2016 року траст - The Law Debenture Trust Corporation PLC, що діє за вказівкою Російської Федерації - подав до Високого суду Англії позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси позивача в суді представляє міжнародна юридична компанія Norton Rose Fulbright.

Мінфін України у цьому провадженні залучив Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan - провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві в судах. У своїх запереченнях українська сторона зазначила, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню з низки причин. Серед них: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуск єврооблігацій на $3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Росія направила заяву про розгляд спору в спрощеному провадженні 28 липня цього року. Наразі Україна очікує від Росії відповідних доказів, що мають бути представлені 4 листопада 2016 року - до того, як заяву про винесення рішення в порядку спрощеного виробництва розпочне слухати англійський суд 17 січня 2017 року.

Водночас Мінфін України 7 жовтня представив англійському суду свою відповідь на заяву Російської Федерації про винесення рішення щодо спору в порядку спрощеного провадження, в якому з доказами наполягає на необхідності розгляду цієї справи у повному процесі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Херсонщині в результаті обстрілів троє загиблих, дев’ять людей поранені – прокуратура

В печерах Лаври відбулася молитва предстоятеля ПЦУ Епіфанія - в.о. гендиректора

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА