Інтерфакс-Україна
13:42 30.01.2017

Підготовку будмайданчика для ЦСВЯП має бути завершено в серпні 2017 р.

2 хв читати

НАЕК "Енергоатом" оголосила тендер на роботи з підготовки будмайданчика для Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), які мають бути виконані в період із 20 лютого по 20 серпня 2017 року.

Згідно з тендерною документацією держпідприємства в системі ProZorro, очікувана вартість робіт становить 34,302 млн грн (із ПДВ).

У листопаді 2016 року президент "Енергоатома" Юрій Недашковський зазначав, що вирішено всі організаційно-правові питання для будівництва ЦСВЯП.

Як повідомлялося, "Енергоатом" за підсумками міжнародного тендера підписав у 2005 році угоду про будівництво ЦСВЯП із Holtec International. Додаткова угода до контракту від 26 січня 2015 року передбачає, що проектування та будівництво сховища здійснюватиме "Енергоатом", а постачання спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування - корпорація Holtec. У новій редакції договору також передбачено передачу українській стороні технології Holtec з виробництва контейнерів для зберігання ВЯП.

Спорудження ЦСВЯП дасть змогу НАЕК значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням з ВЯП, яке нині переважно вивозиться на тимчасове зберігання до РФ. ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу, введеному в експлуатацію в 2001 році.

Розроблене київським "Енергопроектом" техніко-економічне обґрунтування передбачає проектну місткість ЦСВЯП у 16,53 тис. відпрацьованих тепловидільних елементів, зокрема 12,01 тис. - з блоків ВВЕР-1000, 4,52 тис. - ВВЕР-440. При цьому місткість пускового комплексу становить 3,62 тис. збірок, зокрема 2,51 тис. - з ВВЕР-1000.

Передбачалося, що в 2015-2017 рр. буде здійснено проектування та спорудження сховища, постачання обладнання та технологій Holtec і введення сховища в експлуатацію. Загалом до кінця 2020 року Holtec поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання ВЯП, подальше їх виробництво здійснюватиметься в Україні.

"Енергоатом" розраховує до жовтня 2017 року залучити у Bank of America Merrill Lynch (BofA-ML) $250 млн на спорудження ЦСВЯП. Нині НАЕК фінансує роботи щодо ЦСВЯП за рахунок передбачених НКРЕКП коштів у тарифі компанії на відпуск електроенергії.

Початок активної фази будівельних робіт на майданчику ЦСВЯП очікується у березні 2017 року. Завантаження першої партії ВЯП у контейнерні системи HI-STORM, в яких його транспортуватимуть і зберігатимуть на майданчику ЦСВЯП, відбудеться наприкінці 2018 року.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пісторіус підтримав стратегію нерозголошення інформації про постачання озброєння в Україну

У Німеччині можуть відновити призов, якщо не вистачить охочих йти в армію добровільно

Зеленський подякував Папі Леву XIV за готовність до посередництва у мирному процесі

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

Китай призупиняє дію низки заходів експортного контролю щодо компаній США

Кількість загиблих через ракетний удар по Сумській громаді зросла до трьох

Кулеба в рамках підготовки до URC2025 провів ряд зустрічей з представниками італійського уряду та громад

Зеленський призначив Джелялова послом у Туреччині

Зеленський: Я очікую, хто прибуде від Росії, тоді буду визначати, які кроки варто робити Україні

В Україні незабаром створять статистичних 9 макрорегіонів - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА