Інтерфакс-Україна
11:21 01.02.2017

Церцвадзе просить в Україні політичного притулку

2 хв читати

Грузинський спецпризначенець, колишній боєць полку "Азов" Георгій Церцвадзе, затриманий у Києві за циркуляром Інтерполу за підозрою у вчиненні в 2003 році вбивства на території Росії, звернувся до влади України з проханням надати йому та його сім'ї політичний притулок.

"Мене пропустили через КПП тбіліського аеропорту, щоб заарештувати в Києві та передати Російській Федерації. Це означає, що зараз я не можу повернутися до Грузії, оскільки там не виключено моє викрадення і переправлення до Росії, тому я і звернувся до української влади з проханням про надання політичного притулку", - сказав Г.Церцвадзе під час прямого включення з Києва грузинському телеканалу "Руставі 2".

Він зазначив, що просить про надання притулку і членам своєї сім'ї, оскільки в Тбілісі на них вже чинять психологічний тиск.

30 січня заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що Київ досі не отримав від російської сторони запит на екстрадицію Г.Церцвадзе, тому екстрадиційна перевірка ще не розпочиналася.

Як повідомлялося, Г.Церцвадзе, якого розшукує Інтерпол за підозрою у здійсненні в 2003 році вбивства на території РФ, затримали 15 січня в київському аеропорту "Жуляни", після чого Солом’янський районний суд Києва застосував до нього тимчасовий арешт терміном на 40 діб.

23 січня захист Г.Церцвадзе оскаржив його арешт.

27 січня в прокуратурі Києва розповіли, що скасували тимчасовий арешт Г.Церцвадзе за дорученням Генеральної прокуратури України, цього самого дня його було звільнено з Лук'янівського слідчого ізолятора.

Рішення про екстрадицію Г.Церцвадзе до Російської Федерації Генеральна прокуратура України має прийняти протягом 40 діб, повідомила його адвокат Ксенія Проконова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Дніпропетровщині поліція застрелила чоловіка, який з ножем напав на людей, рятувальників і правоохоронців

У Києві в понеділок запровадять тимчасові обмеження руху через візит іноземних делегацій

Зеленський ознайомився з новітніми українськими розробками та обговорив оборонну співпрацю з партнерами

Велика Британія продовжує програму підготовки українських військових за Interflex до кінця 2026 року

Близько двох десятків атак на Дніпропетровщині, постраждав чоловік - Лукашук

ГУР і Третій корпус відновили контроль над Новомихайлівкою на Донеччині

Куп’янськ зазнав артобстрілу, загинула літня жінка, ще двоє постраждали

В Україну повернули з полону 8 цивільних – Коордштаб

Колишній мер Херсона Миколаєнко в день повернення з полону привітав українців з Днем Незалежності

Зеленський: Сьогодні повертаємо додому воїнів ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби та цивільних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА