Інтерфакс-Україна
12:59 06.02.2017

Експорт української аграрної продукції до ЄС у 2016 р. зріс

2 хв читати
Експорт української аграрної продукції до ЄС у 2016 р. зріс

Експорт українських аграрних і харчових продуктів до країн Європи за минулий рік становив $4,2 млрд і порівняно з 2015 роком зріс на 1,6%, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Згідно з повідомленням на сайті міністерства, головними продуктами українського експорту до країн ЄС минулого року стали зернові, олія, насіння олійних, плоди та горіхи, мед, м'ясо, кондитерські вироби та соки.

"Сьогодні ми бачимо зростання українського аграрного експорту за рахунок збільшення постачань таких товарних груп, як олія соняшникова - на $505 млн, насіння соняшнику - на $36, 1 млн, цукор - на $16, 5 млн", - наведено в повідомленні слова заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої.

На її думку, за 2016 рік спостерігалося значне зростання експорту "нішевих" свіжих чи перероблених продуктів. Експорт консервованих томатів зріс удвічі, свіжих і охолоджених овочів - учетверо, огірків - у 2,7 раза, свіжих плодів - у 2,5 раза, маргаринової продукції - вдев'ятеро.

"Для нас це означає тенденцію щодо диверсифікації товарної структури експорту, що є позитивним аспектом", - наголосила О.Трофімцева.

Заступник міністра зазначила, що в 2016 р. країни Європи посіли друге місце серед регіонів-імпортерів української аграрної та харчової продукції з часткою 27,5%, поступившись лише країнам Азії (45,9%). У загальному ж товарообороті сільськогосподарської продукції частка ЄС минулого року становила 31,5%. До топ-5 країн-імпортерів української продукції з ЄС увійшли Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія та Німеччина.

За даними Мінагропроду, позитивне сальдо двосторонньої аграрної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році перевищило $2,3 млрд. Зовнішньоторговельний оборот сільгосппродукції між Україною та країнами ЄС за 2016 рік становив $6,2 млрд. Основними торговельними партнерами з найбільшою часткою були Іспанія (15,3%), Польща (14,3%), Нідерланди (14%), Італія (12,6%), Німеччина (10,1%), Франція (8,4%), Бельгія (3,2%), Велика Британія (3%), Португалія (2,7%), Румунія (2,2%), Греція (2%), Угорщина (2%).

Крім того, в аграрному відомстві зазначають, що імпорт європейських продуктів в Україну також зріс за 2016 рік і становив $1,9 млрд. Основними продуктами імпорту стали харчові продукти, такі як соуси, кава, чай тощо - $233,6 млн, какао-боби і шоколад - $113,7 млн, а також зернові злаки - $105,6 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Івановська обговорила із Секретаріатом мовного омбудсмена важливість збереження наступності у захисті української мови

У навчальному центрі на Чернігівщині курсант зі зброї вбив двох інструкторів

В Одесі викрили псевдореабілітаційний центр, де незаконно утримували людей

Комітет нацбезпеки підтримав кандидатуру Шмигаля на посаду міністра оборони

Рада призначила Юлію Свириденко прем'єром

Зеленський: Українські воїни повернуться додому, коли ми переможемо ворога - Путіна

МЗС Польщі - представнику посольства РФ: Атака на польський завод "Барлінек" у Вінниці є порушенням міжнародного права

Підготовка до передачі додаткових систем Patriot Україні йде повним ходом – командувач Об’єднаних сил НАТО в Європі

У Кривому Розі сталася пожежа внаслідок удару БПЛА, постраждала жінка

Уряд Німеччини не знає про поставки систем ППО Patriot Україні - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА