16:14 15.02.2017

ГПУ розбереться з використанням формул "Роттердам +" і "Баумгартен+" при закупівлі вугілля та газу

ГПУ розбереться з використанням формул "Роттердам +" і "Баумгартен+" при закупівлі вугілля та газу

Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір розібратися з формули формування ціни при закупівлі вугілля і газу.

"Як генпрокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим "Роттердам +" в Національній комісії регулювання енергетики. Я, зрештою, під посадою зобов'язаний встановити істину, чи дійсно вугілля закуповується в Україні за так званою формулою "Роттердам +", - заявив генпрокурор на брифінгу в Києві в середу.

Він також повідомив, що має заявами щодо використання формули "Баумгартен+" при закупівлях газу і чекає задовільних відповідей на запитання.

"Ми закуповуємо газ за формулою "Баумгартен+". НАК "Нафтогаз" купує газ у європейських фірм за ціною "Баумгартен+" і доставка в Україну. У мене є заяви про те, що газ насправді не відходить від території України на захід далі, ніж на 10 км від словацького кордону (з Україною – ІФ). Питання: за що платиться 40 євро за доставку з Австрії в Україну? Тому ми маємо намір провести дослідчу перевірку", - сказав генпрокурор.

При цьому Ю. Луценко пообіцяв: "Якщо пояснення будуть незадовільні, то ми почнемо кримінальні провадження і будемо розбиратися з цією історією".

Генпрокурор наголосив, що спочатку ці факти будуть проаналізовані в рамках дослідчої перевірки, а якщо з'явиться необхідність, то буде розпочато кримінальне розслідування.

За його словами, за попередніми роз'ясненнями співробітників і керівників Кабінету Міністрів, формула "Роттердам+" не застосовується в Україні, оскільки за нею вартість тонни вугілля становить понад 5 тис. грн, а зараз, на підставі рішень НКРЕКП, вартість становить близько 1,5 тис. грн.

"Тим не менш, у мене виникає питання: НКРЕКП, відповідно до своїх функціональних обов'язків..., перевірило ці тарифи: яка собівартість вугілля, яка рентабельність, які витрати на транспортування, чи немає зловживання монопольним становищем", - сказав генпрокурор.

Також Ю. Луценко додав, що також перевірку має здійснити Антимонопольний комітет України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ГПУ направила Франції запит на екстрадицію організатора "тітушек"

ГПУ незабаром отримає від Кіпру порцію матеріалів в рамках справ екс-чиновників

Ухвалення закону про Антикорупційний суд з рекомендаціями Венеціанської комісії дасть шанс домовитися з МВФ про поетапне підвищення тарифів на газ

Луценко має матеріали, достатні для зняття недоторканності з деяких нардепів

У Харкові на балконі квартири в багатоповерхівці стався вибух

Аргентина задовольнила запит Генпрокуратури про видачу українки, підозрюваної в розтраті 1,2 млн грн коштів держпідприємства

Суд розглядає клопотання прокуратури про відбір біологічних зразків у Савченко

Холодницький має намір ознайомитися зі скаргою в КДКП і протягом максимум трьох днів надати свої пояснення

ГПУ ще не відправила матеріали для екстрадиції затриманого у Франції Саркісяна

ГПУ повідомила про підозру в "справах Майдану" екс-заступнику голови Апеляційного суду Києва і двом суддям цього суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА