16:10 03.03.2017

Порошенко упевнений у виграші Україною арбітражу щодо багаторічної переплати Києвом за російський газ

Порошенко упевнений у виграші Україною арбітражу щодо багаторічної переплати Києвом за російський газ

Президент України Петро Порошенко переконаний, що українська сторона виграє позов проти Росії про відшкодування переплат і скасування заборони реекспорту в Стокгольмському арбітражі.

"Україна 8 років переплачувала за газ, а зараз ми пішли в суд. І маємо виграти. - Порошенко", - написав С.Цеголко у своєму акаунті у Twitter у п'ятницю вдень.

Як повідомлялося, "Газпром" 17 січня 2017 року поінформував, що компанія виставила "Нафтогазу України" за 2016 рік рахунок на суму $5,3 млрд за невибірку газу в II-IV кварталах, згідно з умовою "бери або плати". У першому кварталі 2016 року умова "бери або плати" не застосовувалася для "Нафтогазу України" відповідно до тристороннього "зимового пакета".

"Газпром" у червні 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма з проханням про арбітраж із метою стягнення з "Нафтогазу" боргу за поставлений у 2013-му і 2014 роках газ. Зі свого боку "Нафтогаз" звернувся з позовом про ретроактивну зміну ціни та відшкодування переплат і скасування заборони на реекспорт. Суд об'єднав обидва позови. На сьогодні вимоги "Газпрому" за позовом становлять $31,75 млрд. Вимоги "Нафтогазу" за контрактом на постачання газу становлять $18,1 млрд, зокрема $14,2 млрд стосуються питання цін на газ, закуплений Україною в період із 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року.

Ухвалення рішення арбітрами за контрактом на постачання газу планується наприкінці березня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА