20:01 31.03.2017

Порошенко: Школа має навчити українських дітей мислити, самостійно приймати рішення

2 хв читати

Президент України Петро Порошенко вважає, що сучасна середня освіта в Україні має орієнтуватися не на накопичення знань, а на їх практичне застосування та реалізацію.

Як повідомляє прес-служба президента України, під час засідання Національної ради реформ у п'ятницю П.Порошенко наголосив, що питання якісної та сучасної освіти в Україні - це питання надзвичайної відповідальності та важливості.

За словами президента, близько 10 млн українських громадян нині навчаються в середній школі, в системі професійно-технічної освіти, у вищій школі.

"Питання освіти є топ-пріоритетом для нашої держави... Реформа освіти - є одним із перших пріоритетів", - заявив П.Порошенко, зазначивши, що умілий і талановитий народ - головний капітал і надбання держави, який зробить Україну конкурентоздатною та інноваційною.

Глава держави наголосив, що здобуття базових знань і умінь, визначення всієї подальшої освітньої траєкторії, формування самої людини відбувається у двох інститутах - у сім'ї та в школі.

"Україна має розгалужену мережу загальноосвітніх навчальних закладів, успадковану ще з радянських часів. Розгалужена мережа - це плюс. Але точно є й мінуси. Ця розгалужена мережа не відповідає вимогам сучасності", - вважає президент.

Він додав, що в сучасній освіті базові знання з урахуванням розвитку світу мають оновлюватися. Раніше це відбувалося кожні 50 років, потім - кожні 40 років, потім - кожні 30. На сьогодні це потребує певного оновлення за основними видами науки кожні п’ять-десять років. "І вже старими підручниками, без застосування сучасних інтерактивних методів навчання, ми обійтися не зможемо", - наголосив президент.

Тому, на його думку, є великий суспільний запит на реформування насамперед усієї середньої освіти. "Школа має стати не лише джерелом знань, а й навчити наших дітей вчитися, думати, мислити, самостійно приймати рішення. Це, можливо, один із найважливіших уроків, який вони мають винести зі школи. Упевнений, що вони мають орієнтуватися не на накопичення знань, а на їх практичну реалізацію, практичне застосування", - сказав П.Порошенко.

Президент також зазначив, що необхідно забезпечити рівний доступ до якісної освіти всім дітям незалежно від їх місця проживання, соціального статусу або фізичних можливостей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держсекретар США прибув до Саудівської Аравії на переговори з Україною

Держсекретар США прибув до Саудівської Аравії на переговори з Україною

Президент повертається після візиту в Саудівську Аравію, а українська делегація залишається для переговорів з представниками США

Зеленський повертається в Україну після візиту до Саудівської Аравії

Президент України Володимир Зеленський завершив візит до Саудівської Аравії та повертається в Україну, повідомив його радник Дмитро Литвин журналістам

Будь-яка мирна угода означатиме для Укаїни територіальні поступки - Рубіо

Маск обвинувачує Україну у причетності до кібератаки на його соцмережу X

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА