Інтерфакс-Україна
17:45 10.04.2017

Порошенко вручив "Зірку Героя" батькам загиблого в АТО оперного співака В.Сліпака

2 хв читати
Порошенко вручив "Зірку Героя" батькам загиблого в АТО оперного співака В.Сліпака

Президент України Петро Порошенко вручив батькам Героя України, учасника антитерористичної операції, відомого оперного співака Василя Сліпака "Зірку Героя", якою посмертно був нагороджений їхній син за виняткову мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

"Коли Україна та український народ складаються з таких патріотів, як Василь Ярославович, - ми непереможні", - сказав президент під час зустрічі з батьками В.Сліпака Надією Василівною і Ярославом Володимировичем.

На переконання глави держави, унікальність подвигу В.Сліпака не тільки в його мужність і відданість рідній землі, але і в тому, що заради захисту України він залишив комфортне життя відомого співака в Парижі й пішов добровольцем захищати країну. П.Порошенко висловив переконання, що героїчний характер Василя сформувався саме завдяки патріотичному вихованню сім'ї.

"Позивний вашого сина був "Міф". Сьогодні цей позивний і ім'я вашого сина знає вся країна. Сотні українських хлопців хочуть бути схожими на нього", - зазначив президент.

Батько Героя Я.Сліпак подякував президенту за високу державну відзнаку сина. "Ми Вам щиро дякуємо, що пам'ятаєте про нашого сина... Якщо ми разом - ми непереможні", - сказав він.

Як повідомлялося, В.Сліпак був солістом у Паризькій національній опері. 19 років пропрацював у французьких оперних театрах, співав у паризьких "Гран-Опера", "Атеней", Опера Бастилія, оперних театрах міст Масси і Сен-Етьєн, а також в "Амфітеатрі 3000" Ліона. Він був активним учасником Помаранчевої революції, з початком Революції гідності очолив волонтерський рух і координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України.

З червня 2015 року В.Сліпак перебував у зоні АТО на Донбасі. Спочатку надавав волонтерську допомогу, потім приєднався до 7-го батальйону ДУК "Правий сектор". 29 червня загинув від кулі снайпера поблизу селища Луганського Бахмутського району Донецької області.

30 червня 2016 року П.Порошенко посмертно нагородив В.Сліпака орденом "За мужність" I ступеня, а 20 лютого 2017 присвоїв йому звання Героя України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пропаганда в РФ готує ґрунт для майбутнього виходу Кремля з переговорів і відмови підписувати перемир'я з Україною – ISW

Президенти Кіпру та Фінляндії обговорили російську війну в Україні в контексті європейської безпеки

Міністри фінансів та голови центробанків G7 підтвердили підтримку України у спільній заключній заяві за результатами саміту

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

Глава МВФ обговорила з міністром фінансів України реформи для підтримки мобілізації доходів

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

З початку доби Сили оборони відбили 101 ворожу атаку - Генштаб

Іспанська поліція вважає, що у кілера, який убив Портнова було два спільники - ЗМІ

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

Одну людину поранено внаслідок атаки ворожого дрона в Запорізькій області – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА