Інтерфакс-Україна
13:15 11.04.2017

Гройсман пропонує у разі програшу "Нафтогазу" в Стокгольмі замість грошей віддати "Газпрому" Тимошенко

2 хв читати
Гройсман пропонує у разі програшу "Нафтогазу" в Стокгольмі замість грошей віддати "Газпрому" Тимошенко

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує у разі програшу України у Стокгольмському арбітражі передати "Газпрому" екс-прем'єра України Юлію Тимошенко, яка підписала відповідний газовий контракт.

"Якщо ми виграємо, буде відновлено справедливість відносно України. Якщо, не дай бог, буде інше рішення суду, - це десятки мільярдів доларів, які, на мій погляд, не можуть бути пред'явлені, адже це наслідки підписання контракту Тимошенко... Доведеться передати Тимошенко замість грошей: якщо вона підписала, нехай вона і несе відповідальність, чому за це повинні платити українські громадяни? Іншого варіанту немає", - сказав В. Гройсман на прес-конференції за підсумками року діяльності уряду у вівторок у Києві.

Як повідомлялося, "Газпром" в червні 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з "Нафтогазу" боргу за наданий у 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати". Зі свого боку "Нафтогаз України" звернувся з позовом про ретроактивну зміну ціни, відшкодування переплат та скасування заборони реекспорту. Суд об'єднав обидва позови.

Винесення рішення арбітрами за контрактом на постачання газу запалановано в квітні 2017 року.

7 квітня голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що остання інформація з Стокгольмського арбітражу оптимістична для української сторони: "Ми останнім часом отримуємо багато інформації вже від трибуналу щодо можливих термінів і результатів. Ми стаємо більш оптимістичними, ніж ми були до цього".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

25 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Американські гарантії безпеки для України є критично важливішими за європейські - ЗМІ

З початку року з прикордонних громад Сумщини евакуйовано понад 300 людей через ворожі обстріли

Трамп заявив, що під час рейду на Мадуро США застосували секретну зброю "The Discombobulator"

Сили оборони відбили з початку доби 119 ворожих атак - Генштаб

Лідерка німецької ультраправої партії AfD виступила проти постачання зброї Україні

Внаслідок ворожих атак на Київщині пошкоджено понад 20 будинків, четверо людей поранено

Американські чиновники допустили можливу зустріч Путіна та Зеленського після переговорів в Абу-Дабі -ЗМІ

У Слов’янську двоє підлітків постраждали внаслідок атак ворожих FPV-дронів - МВА

У Міннеаполісі агент ICE вбив громадянина США, Трамп підтримав операцію, після чого спалахнули протести та критика демократів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА