16:22 21.04.2017

АМКУ направив до ДВС заяву про примусове стягнення з "Газпрому" 172 млрд грн

АМКУ направив до ДВС заяву про примусове стягнення з "Газпрому" 172 млрд грн

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 11 квітня 2017 року направив до Державної виконавчої служби (ДВС) заяву про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення з ПАТ "Газпром" (РФ) 172 млрд грн.

Згідно з повідомленням АМКУ, Господарський суд Києва 17 березня 2017 року постановив стягнути 172 млрд грн із російської компанії на підставі судового рішення, що набуло чинності.

"Антимонопольний комітет України здійснив усі необхідні заходи щодо примусового стягнення з ПАТ "Газпром" штрафу і пені", - йдеться в повідомленні.

Згідно з викладеною головою АМКУ Юрієм Терентьєвим заявою про відкриття виконавчого провадження на адресу ДВС, комітет нагадує, що "Газпром" є співзасновником ПрАТ "Газтранзит" (Київ), якому належить будівля за адресою вулиця Січових Стрільців, 26-в.

АМКУ також допускає, що "Газпрому" належить інше рухоме або нерухоме майно на території країни.

З огляду на це комітет просить накласти арешт на майно та кошти російської компанії і заборонити їх відчуження.

"Газтранзит" створено в листопаді 1997 року з метою розширення пропускної спроможності газотранспортної системи України для збільшення об'ємів транзиту російського природного газу до Туреччини та країни Балканського регіону. Компанія реалізує проект із нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл, який проходить територією Одеської області та Молдови.

"Газтранзит" у 1999-2001 роках реалізував першу фазу проекту з нарощування потужності магістрального газопроводу - будівництво компресорної станції (КС) "Тарутине" (Одеська обл.), що дало змогу збільшити пропускну спроможність газопроводу на 3,9 млрд куб. м на рік - до 20 млрд куб. м за рік. Промислова експлуатація нової станції розпочалася в травні 2001 року. У червні 2005-го між одним з лупінгів і переходом через р. Дунай в районі КС "Орлівка" "Газтранзит" увів в експлуатацію технологічну перемичку протяжністю 1,6 км із вузлом редукування газу. Реалізовані заходи дали змогу збільшити пропускну спроможність газопроводу Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл до 21,6 млрд куб. м за рік.

"Нафтогазу України" і "Газпрому" належить по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій - турецькій компанії Turusgas.

Згідно зі звітністю "Газтранзиту" за 2015 рік, компанія володіє основними засобами на суму 423,505 млн грн, зокрема будівлями і спорудами на 409,625 млн грн.

У 2015 році ПрАТ збільшило чистий прибуток на 64,6% (на 239,984 млн грн) порівняно з 2014 роком - до 611,407 млн грн, чистий дохід - на 62,4% (на 301,298 млн грн), до 758,415 млн грн.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами. Київський апеляційний господарський суд укотре 22 лютого залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який виріс уже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РФ очікує рішення апеляції щодо спору з "Нафтогазом" перш ніж виплатить $2,56 млрд, нарахованих арбітражем

АМКУ констатує зростання кількості скарг на держзакупівлі послуг харчування з початку 2018 року

Держдеп закликав "Газпром" відновити постачання газу через Україну

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги про взаємозалік, "Нафтогаз" нічого не винен "Газпрому"

Мін'юст створив робгрупу для стягнення $6 млрд штрафу з "Газпрому" в інших юрисдикціях

Порошенко привітав українців із перемогою "Нафтогазу" над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

"Нафтогаз" пропонує направити виграні у "Газпрому" $ 2,56 млрд на збільшення внутрішнього газовидобутку та енергоефективність

АМКУ порушив справу проти "Тедіс Україна" за ознаками узгоджених дій із тютюнниками

МЕРТ та АМКУ вивчають можливість оптимізації розгляду скарг на держзакупівлі завдяки IТ-рішенням

"Нафтогаз" розраховує на підписання договору щодо управління ГТС України в третьому кварталі 2018 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА