18:30 21.04.2017

Розміщення "ЛНР" озброєнь без боєкомплекту на аеродромі Луганська порушує Мінські угоди - СММ ОБСЄ

Розміщення "ЛНР" озброєнь без боєкомплекту на аеродромі Луганська порушує Мінські угоди - СММ ОБСЄ

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зазначає, що розміщення озброєння навіть без боєкомплекту на аеродромі підконтрольного "ЛНР" міста Луганськ є порушенням Мінських угод.

"На основі своїх спостережень місія повідомляла про скупчення озброєння на аеродромі на південно-східній околиці підконтрольного "ЛНР" Луганська. Незалежно від того, чи це озброєння з боєкомплектами, чи без них, його розміщення в тих місцях, де воно розміщене зараз, є порушенням Мінських угод", - йдеться в повідомленні СММ ОБСЄ на сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю у відповідь на заяву представника "ЛНР" щодо верифікації озброєння моніторинговою місією ОБСЄ.

Таким чином, як зазначає СММ ОБСЄ, роль спостерігачів місії була некоректно висвітлена в коментарях одного з керівників "ЛНР"

"Такі неправдиві твердження разом з постійними обмеженнями свободи пересування наших спостерігачів і небажанням виконувати Мінські угоди підривають зусилля, спрямовані на досягнення нормалізації та стабілізації в Україні", - йдеться в коментарі СММ ОБСЄ.

Як повідомлялося, 20 квітня СММ ОБСЄ повідомила, що минулого тижня місія відзначила наявність забороненого озброєння в зоні безпеки. "З 5 квітня СММ відзначала скупчення озброєння на аеродромі на південно-східній околиці підконтрольного так званій "ЛНР" Луганська, зокрема 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), 17 гаубиць і 7 танків", - зазначалося у звіті місії.

У свою чергу представник так званого "оборонного відомства ЛНР" Андрій Марочко. на брифінгу в ЛуганськІнформЦентрі повідомив, що представники СММ ОБСЄ щодня перевіряють техніку так званої народної міліції ЛНР, яка братиме участь у параді Перемоги в Луганську, і фіксують відсутність в ній боєкомплектів.

Так він прокоментував заяву заступника начальника відділу зв'язків із громадськістю Генштабу Збройних сил України Владислава Волошина про те, що парад Перемоги в Луганську є приводом порушити домовленості про відведення важких озброєнь калібру понад 100 мм, а артилерія, яка візьме у ньому участь, "легко "накриває" українські позиції".

"Скажу одне – представники місії ОБСЄ щодня відвідують місце стоянки, де стоїть наша техніка. Вони щодня фіксують її наявність і те, що там немає боєкомплектів у цієї техніки", - зазначив А.Марочко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА