Столична влада має намір не допустити зупинки метро

Київська міська влада робить все можливе для того, щоб не допустити зупинки метрополітену, незважаючи на всі ризики, пов'язані з арештом рахунків КП "Київський метрополітен", повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації.
"Ми впевнені, що нам вдасться тримати ситуацію під контролем. Але стан справ з цим рішенням справді складний", - цитується в повідомленні перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.
Що стосується рішень суду, зазначив перший заступник голови КМДА, листи, направлені в усі правоохоронні органи, вищі органи влади і РНБО, дозволять отримати рішення від Ради національної безпеки і оборони України про включення цієї компанії до списку санкцій, а це зі свого боку дасть змогу місту не виплачувати гроші.
"Щодо людей, які отримують зарплату на підприємстві - звичайно, це ухвалене сьогодні судом рішення ускладнює будь-які процеси, пов'язані не тільки з виплатою зарплат, а й з функціонуванням метрополітену. Але ми докладемо всіх зусиль для того, щоб зарплата виплачувалася, зробимо все можливе, щоб не допустити такої ситуації", - запевнив Г.Пліс.
У КМДА переконані, що лише РНБО може вирішити це питання.
"І це рішення було б найбільш правильним і ефективним як для міста-столиці України, так і для країни загалом", - підсумував Г.Пліс.
Раніше, наприкінці березня, в КМДА заявляли, що арешт рахунків КП "Київський метрополітен" є спланованою диверсією для дестабілізації одного з основних транспортних підприємств столиці, і сподівалися на санкції до ТОВ "Укрросслізинг", на користь якого можуть стягнути 2 млрд грн.
"На наше глибоке переконання, це (арешт рахунків за рішенням Київського апеляційного господарського суду - ІФ) схоже на чітко сплановану диверсію з метою дестабілізувати роботу одного з основних транспортних підприємств столиці", - говорив в березні 2017 року керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.
До цього 23 березня депутати Київської міської ради ухвалили рішення звернутися до президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, РНБО щодо розгляду питання заборгованості КП "Київський метрополітен" на засіданні РНБО, оскільки ситуація, що склалася, може загрожувати зупинкою столичного метро.
За інформацією прес-служби Київради, в 2009 році тодішня столична влада уклала договір про купівлю 100 вагонів метро на умовах фінансового лізингу з компанією "Укррослізинг". У період з 2010 р. по 2013 р. Київ заборгував цьому підприємству майже 2 млрд грн. За позовом цієї компанії суд заарештував 100 вагонів столичного метро. А днями, за постановою суду, виконавча служба заарештувала тепер уже рахунку комунального підприємства "Київський метрополітен".
За словами депутата Київради Олександра Харченка, рада розцінює дії "Укррослізинг" як структуру безпосередньо афілійовану з країною-агресором - Російською Федерацією, як спрямовану на здійснення прямої економічної агресії проти України.
Саме тому Київрада звертався до парламенту, уряду і РНБО з клопотанням про застосування санкцій до ТОВ "Укррослізинг" і надання відповідних доручень ГПУ, СБУ і МВС активізувати розслідування в рамках кримінальних проваджень і порушити нові справи за фактами, встановленими тимчасовою комісією Київради для запобігання блокування роботи комунального підприємства "Київський метрополітен". Відповідне звернення підтримали 89 депутатів.