Україна й далі обстоюватиме в Європарламенті збільшення квот на агропродукцію - Микольська
Уряд України продовжить відстоювати необхідність ухвалення Європарламентом рішення про збільшення квот на українську продукцію АПК, незважаючи на негативний вердикт комітету з міжнародної торгівлі, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.
За словами Н.Микольської, голосування комітету з міжнародної торгівлі є лише проміжним етапом, остаточне рішення приймає Європарламент.
"Тому ми, уряд спільно з Верховною Радою України, з президентом України продовжимо роботу з Європарламентом і Єврокомісією та іншими інститутами Європейського Союзу з метою якнайшвидшого ухвалення законодавчого пакета про підтримку торгових преференцій, адже ми працювали і будемо працювати для розширення присутності українських експортерів на європейському ринку ", - сказала вона.
Заступник міністра додала, що майбутнє голосування в Європарламенті щодо розширення квот надзвичайно важливе для України не тільки з економічної, але і політичної точки зору.
"Українська сторона підкреслює політичну важливість додаткових преференцій як сигналу єдності європейської спільноти з зусиллями України, які здійснюються в контексті протистояння торговій, транзитній і фінансовій агресії з боку РФ", - додала вона.
Як повідомлялося, комітет Європарламенту з міжнародної торгiвлi 4 травня проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини.
У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на низку товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу - на 650 тис. т, пшеницю - 100 тис. т, ячмінь - 350 тис. т, крупу і оброблене зерно - на 7,8 тис. т, овес - 4 тис. т, мед - 3 тис. т, виноградний сік - 500 т, перероблені томати - 5 тис. т.
У березні 2017 року Комітет Європарламенту з аграрних питань проголосував проти збільшення квот на зернові і перероблені томати з України.
Відповідно до угоди про асоціацію з ЄС Україна може без мит постачати в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. т, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. т, сухого молока - 1,5 тис. т, вершкового масла - 1,5 тис. т, яєчних продуктів - 1,5 тис . т, яєць - 3 тис. т, свинини - 40 тис. т.
Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, із пшениці становили 950 тис. т, ячменю - 250 тис. т, кукурудзи - 400 тис. т, цукру - 20 тис. т, меду - 5 тис. т, оброблених томатів - 10 тис. т, виноградного і яблучного соку - 10 тис. т, вівса - 4 тис. т, часнику - 500 т.