Інтерфакс-Україна
13:21 05.05.2017

Україна отримає додатково близько $200 млн від збільшення квот на постачання агропродукції в ЄС

2 хв читати
Україна отримає додатково близько $200 млн від збільшення квот на постачання агропродукції в ЄС

Рішення Європарламенту про збільшення квот на українську продукцію АПК дозволить додатково отримати близько $200 млн в обсягах реалізації, йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства.

"Рішення про збільшення квот на українську аграрну продукцію для нас важливо і дозволить розширити наші експортні можливості. Україна отримає близько $200 млн в обсязі реалізації", - цитується в повідомленні міністр Тарас Кутовий.

За його словами, рішення комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини є проміжним етапом, ще буде засідання Європарламенту з цього питання і Ради міністрів ЄС.

Міністр розраховує, що остаточне рішення з питання квот для України буде прийнято до кінця травня.

Як повідомлялося, комітет Європарламенту з міжнародної торгiвлi 4 травня проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини.

У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на низку товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу - на 650 тис. т, пшеницю - 100 тис. т, ячмінь - 350 тис. т, крупу і оброблене зерно - на 7,8 тис. т, овес - 4 тис. т, мед - 3 тис. т, виноградний сік - 500 т, перероблені томати - 5 тис. т.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна може без мит постачати в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. т, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. т, сухого молока - 1,5 тис. т, вершкового масла - 1,5 тис. т, яєчних продуктів - 1,5 тис . т, яєць - 3 тис. т, свинини - 40 тис. т.

Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, із пшениці становили 950 тис. т, ячменю - 250 тис. т, кукурудзи - 400 тис. т, цукру - 20 тис. т, меду - 5 тис. т, оброблених томатів - 10 тис. т, виноградного і яблучного соку - 10 тис. т, вівса - 4 тис. т, часнику - 500 т.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог втратив 60 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Росія обстрілом у четвер пошкодила критично важливі для ядерної безпеки підстанції – МАГАТЕ

Росія за годину випустила 10 дронів по цивільній інфраструктурі Сумщини

Понад 200 словенських компаній надали підтримку Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ - глава МЗС

Ворог наніс удари по цивільній інфраструктурі Сумщини, є постраждалі

Норвегія передає Сумщині міст та медобладнання, а Словенія виділила кошти на забезпечення теплом - Сибіга

Пацієнти обурені діями держпідприємства та двох торгових компаній щодо завищення цін на ліки

Сибіга закликав партнерів до збільшення міжнародної підтримки Сумщини

Венс пояснив слова Трампа про можливе відновлення ядерних випробувань необхідністю підтримувати боєздатність арсеналу

Лубінець закликав працівників ТЦК та громадян діяти виключно в межах закону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА