Інтерфакс-Україна
17:26 16.05.2017

Археологічні дослідження в Криму без дозволу України є порушенням міжнародного законодавства

2 хв читати
Археологічні дослідження в Криму без дозволу України є порушенням міжнародного законодавства

Міністерство культури України заявляє, що проведення археологічних досліджень на території тимчасово окупованого Криму без дозволу України є порушенням міжнародного законодавства.

"Мінкультури висловлює стурбованість ситуацією, яка відбувається з археологічною спадщиною на території Кримського півострова в зв'язку з протиправними діями країни-окупанта Російської Федерації, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території півострова", - йдеться в опублікованому у вівторок на сайті відомства заяві .

Згідно з документом, з відкритих джерел Мінкультури України стало відомо, що на території Криму в процесі видобутку піску відбувається знищення археологічних об'єктів античного городища Артезіан. Під загрозою - 450 кв. м некрополя з античними гробницями перших століть нашої ери, а також 20 курганів.

До того ж, Мінкультури України стало відомо, що на території Криму щодо пам'яток архітектури національного значення Мечеть і медрессе Хана Узбека в селищі Старий Крим проводяться незаконні реставраційні роботи, які становлять загрозу знищення пам'ятника.

"Мінкультури вважає ці дії незаконними і такими, що суперечать нормам міжнародного законодавства", - сказано в заяві.

Відповідно до резолюцій Генеральної асамблеї ООН, якими підтверджується суверенітет і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, Росія як держава, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, повинна забезпечити виконання своїх зобов'язань за міжнародним правом. До того ж, відповідно до положень "Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту" держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них.

"Міністерство культури України підкреслює, що проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь без відповідних дозволів держави Україна є порушенням норм національного і міжнародного законодавства", - йдеться в заяві.

Згідно з ним, Мінкультури звернулося до генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової та інших міжнародних організацій з проханням нагадати РФ про необхідність неухильного дотримання норм міжнародного законодавства і з проханням утриматися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території Криму.

Крім того, Мінкультури звернулося до прокуратури Автономної Республіки Крим із заявою про скоєння злочину і проханням вжити заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський повідомив про підготовку нового етапу обміну полонених

Зеленський щодо зустрічі в Стамбулі: Пріоритет - підготовка зустрічі лідерів

Повітряні Сили ЗСУ отримали перші мобільні комплекси для обслуговування F-16

Зеленський очікує від уряду протягом місяців результатів для направлення максимуму держресурсів на оборону

Зеленський запропонує Верховній Раді законопроєкт, який забезпечить силу системі правопорядку

Адвокати Небесної сотні закликають Зеленського та Раду скасувати закон щодо НАБУ/САП - заява

Комітет Палати представників США з фінансових послуг підтримав законопроєкт про санкції проти банків РФ

Підпалювачка, яка виконувала замовлення РФ у Харкові, отримала 15 років тюрми

Уряд оприлюднив постанову про об`єднання Мінекономіки, Міндовкілля і Міагрополітики, їх повноваження викладено на 80 сторінках

Харків’янка, яка на замовлення російських спецслужб вчиняла підпали у місті, засуджена до 15 років в'язниці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА