Щодня близько 70 патрулів місії ОБСЄ перевіряють майже 470 км уздовж лінії зіткнення на Донбасі - Геращенко

У Мінську депутати Верховної Ради України обговорили з головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом ситуацію на Донбасі, повідомила перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.
"Щодня близько 70 патрулів місії інспектують майже 470 км уздовж лінії зіткнення на Донбасі. На жаль, виїхати на неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону для СММ ОБСЄ є завданням більш важким, а час перебування в прикордонних регіонах є дуже обмеженим, через недопуск ОРДЛО", - написала вона на своїй сторінці у Facebook у вівторок увечері.
За інформацією І.Геращенко, посол Е.Апакан зазначив, що місія працює з метою більш активного моніторингу ситуації з безпекою біля кордону. Він також зазначив, що після трагічного випадку підривання машини зі спостерігачами СММ ОБСЄ, коли один спостерігач загинув, один був поранений, місія вимушена була обмежити свої пересування з міркувань безпеки, і нині патрулі пересуваються лише маршрутами з асфальтованим, а не ґрунтовим покриттям.
І.Геращенко також написала, що голова СММ ОБСЄ розповів про специфіку роботи місії, про комплексний підхід щодо досягнення "режиму тиші", який має включати і припинення вогню, і розведення техніки та важкої зброї, і розмінування. Посол визнав, що "режим тиші" порушується щодня.
Крім того, за інформацією першого віце-спікера ВР, усі учасники зустрічі, політики від різних депутатських груп і фракцій, різко засудили напади на місію, агресію проти неозброєних спостерігачів та останні шокуючі факти підриву машини СММ ОБСЄ та сексуального домагання до представниці місії.
"Е.Апакан, у свою чергу, розповів депутатам, що на сьогодні з 22 локацій СММ ОБСЄ в Україні 14 знаходяться саме на Донбасі. Спостерігачі щоденно здійснюють моніторинг поблизу лінії зіткнення та за її межами", – наголосила вона.
Під час засідання "Мінської платформи" народні депутати дискутували щодо методології та проблемних питань роботи СММ ОБСЄ, обговорили ключові питання гуманітарного та економічного блоку Мінських угод.