Прокурор АРК не виключає розгляд справи про визнання депортації кримських татар геноцидом у міжнародному трибуналі

Прокурор Автономної республіки Крим Гюндуз Мамедов допускає можливість розгляду в міжнародному трибуналі справи про визнання депортації кримськотатарського народу геноцидом.
"Депортація 1944 року - це геноцид, злочин, який не має терміну давності. Це тяжкий злочин. Якщо не говорити про винних у цьому людей - це все одно, що сказати, що не було геноциду, не було жертв, не було злочину. (...) Оскільки такий тяжкий злочин, як геноцид підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, я не виключаю той факт, що воно може бути розглянуто в міжнародному трибуналі", - сказав прокурор під час круглого столу "1944/2014: боротьба кримських татар за Батьківщину", повідомляє прес-служба прокуратури АРК в п'ятницю.
За словами Г. Мамедова, факт скоєння геноциду кримськотатарського народу для багатьох людей є очевидним.
"Для нас було важливо відновити історичну справедливість і провести юридичну реабілітацію осіб, цілого народу, безпідставно звинувачених у злочинах, яких вони не скоювали", - зазначив прокурор.
Як повідомлялося, українська прокуратура оформила підозру Йосипу Сталіну і Лаврентію Берія у вчиненні геноциду в зв'язку з депортацією кримських татар. У відомстві нагадали, що в грудні 2015 року прокуратура АР Крим почала розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР.
"На сьогоднішній день прокуратура АР Крим зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру, і наразі підготовлені проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України, Йосипу Віссаріоновичу Сталіну і Лаврентію Павловичу Берії", - повідомив прокурор АР Крим Г. Мамедов.