Інтерфакс-Україна
10:52 25.05.2017

ФГВФЛ продовжив тимчасову адміністрацію в Діамантбанку

2 хв читати
ФГВФЛ продовжив тимчасову адміністрацію в Діамантбанку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) продовжив термін роботи тимчасової адміністрації в Діамантбанку на місяць, повідомив глава правління банку Олег Ходачук у соцмережі Facebook.

"Тимчасову адміністрацію в банку продовжено на місяць! Це гарна новина. Нас не пустили під ніж ліквідації, як хтось мабуть, планував. Вже найближчим часом (сподіваюся, в п'ятницю) Фонд прийме рішення, як виводити Діамантбанк з ринку - шляхом перехідного, приймаючого банку або ліквідації. Заявка інвестора на перехідний і приймаючий банки у Фонді є. Вона забезпечує, що кошти держбюджету на ліквідацію та виплати вкладникам не будуть використані (мабуть, єдиний такий варіант в історії з банками, де вводилася адміністрація)", - написав О. Ходачук.

Як повідомлялося, НБУ 24 квітня визнав Діамантбанк неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова до 1 квітня не забезпечила досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Станом на 24 квітня фізичними особами – власниками значної участі в Діамантбанку були Давид Жванія, Ігор Крезь, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко.

Міноритарним акціонером банку був Микола Мартиненко, який пов'язав визнання банку неплатоспроможним з висунутими обвинуваченнями на його адресу з боку НАБУ і його нещодавнім затриманням.

О. Ходачук також назвав основною причиною неплатоспроможності банку затримання М.Мартиненка. Він нагадав, що в середині березня банк зареєстрував проспект додаткової емісії на 750 млн грн, участь в розміщенні якої планував брати участь як сам голова правління, так і М.Мартиненко.

Нещодавно О. Ходачук заявив, що інвестор готовий спрямувати на формування статутного капіталу перехідного банку 500 млн грн і створити нову здорову структуру.

Діамантбанк зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд грн) Діамантбанк посідав 24-е місце серед 93 українських банків.

За інформацією ФГВФО, загальна сума можливого відшкодування вкладникам, відповідно до звітності банку, становить майже 1,3 млрд грн, з них 0,05 млрд грн - фізичні особи-підприємці. При цьому 96% всіх вкладників банку отримають свої кошти в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму відшкодування.

На початок 2017 року кошти клієнтів у банку становили 4,49 млрд грн, зокрема фізосіб – 2,08 млрд грн.

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА